24.8 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

E-apteki rosną w siłę

Rośnie sprzedaż przez Internet

– Apteki online przeżywają prawdziwą falę zainteresowania pacjentów. Podczas gdy tradycyjne punkty mocno odczuły zamknięcie placówek opieki zdrowotnej, a także odpływ klientów, ich internetowe odpowiedniki rosły w siłę – powiedział Artur Łakomiec, prezes Gemini Polska w rozmowie z ISBnews.TV

– Liczba pacjentów odwiedzających apteki w kwietniu i maju gwałtownie zmalała. Byli oni obsługiwani głównie pojedynczo, a to nie sprzyjało wizytom – dodał. Ta zasada nie dotyczyła apteki internetowej, która przeżywała w tym samym czasie prawdziwy boom. – Wielu pacjentów, szczególnie tych, którzy nie mieli leków na receptę do zrealizowania, przeszło do aptek online – przyznaje Łakomiec.

Zdaniem prezesa Gemini Polska, także w erze postcovidowej będziemy obserwowali przesunięcie części popytu do Internetu. Tym bardziej, że zainteresowanie ofertą w sieci nie maleje. Jeśli zaś chodzi o punkty stacjonarne, tu – jak prognozuje Łakomiec – ruch będzie stopniowo się zwiększał, w miarę jak lekarze będą uruchamiali normalne funkcjonowanie placówek opieki zdrowia. – Oczekujemy powrotu pacjentów do przychodni i do szpitali zapewne w ciągu miesiąca–dwóch. W takiej perspektywie powinniśmy widzieć to także w ruchu aptecznym – dodał.

Źródło: isbnews.tv

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze