14.8 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Mobilne Centrum Słuchu w powiecie garwolińskim

W ostatnią niedzielę września na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem, w powiecie garwolińskim, odbyła się gala podsumowująca trwający od czerwca Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza. Na miejscu obecne było Mobilne Centrum Słuchu, w którym przeprowadzono przesiewowe badania słuchu mieszkańców okolicznych miejscowości. To inicjatywa Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.

Mieszkańcy powiatu garwolińskiego mieli możliwość skorzystania z niekomercyjnych i przesiewowych badań słuchu oraz konsultacji otolaryngologicznych. Realizacja projektu była możliwa dzięki współpracy Instytutu z lokalnymi władzami, z wójtami gminy Garwolin, a także przy wsparciu Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe i Katolickiego Radia Podlasie. Wydarzenie było również objęte honorowym patronatem wicemarszałek Senatu RP, Marii Koc oraz posła do Parlamentu Europejskiego, Zbigniewa Kuźmiuka.

Instytut fizjologii i patologii słuchu

Wizyta Mobilnego Centrum Słuchu w Miętnem była częścią Wielospecjalistycznego Programu Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym i Wsparcia Zdrowia Polaków „Po Pierwsze Zdrowie”, który został zainicjowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego, a następnie wsparty przez Komitet Nauk Klinicznych PAN i Radę Główną Instytutów Badawczych. Głównym organizatorem jest Światowe Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Narządów Zmysłów, we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek – Człowiekowi”.

Najnowsze