17.9 C
Warszawa
sobota, 25 maja 2024

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci na wakacjach?

Pozornie sprawa jest bardzo prosta.

Ubezpieczenie wypoczynku naszych pociech zapewniają organizatorzy wyjazdu. Są oni do tego zobowiązani zgodnie z ustawą o świadczeniu usług turystycznych. Taka polisa zwykle zapewnia pokrycie kosztów leczenia i NNW i jest ona wliczona w koszt wyjazdu.

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Tego rodzaju polisy opiewają zwykle na niezbyt wysokie kwoty, zwykle do 10 tys. euro. W przypadku wiec wypadku, który miał miejsce za granicą, tego rodzaju pieniądze mogą po prostu nie wystarczyć. Bo sam potencjalny transport osoby poszkodowanej do kraju może kosztować co najmniej kilka tysięcy euro.

Trzeba także pamiętać, że rozwiązaniem problemu nie jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która zapewnia jedynie refundację podstawowych usług medycznych ratujących życie i zdrowie.

Przy organizacji wyjazdu dziecka na obóz czy kolonie trzeba więc sięgnąć po sprawdzone ubezpieczenie. Dodatkowa polisa może być dopasowana do charakteru wyjazdu i miejsca pobytu, a także rzeczywistych kosztów. Dzięki temu nasze dzieci mogą liczyć na pełną pomoc i wsparcie w potrzebie.

Wykupiona przez rodziców polisa powinna zawierać odpowiednią wycenę kosztów leczenia, nie niższą niż 30 tys. euro, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), OC a także ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, chroniące nas przed konsekwencjami kradzieży, zniszczenia lub zgubienia.{source}Advertisement{/source}

Najnowsze