10.9 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca 2024

Ubezpieczony jak mały sportowiec

Jeśli nasze dziecko regularnie trenuje jakąś dyscyplinę sportową, to powinniśmy zadbać o jego odpowiednie ubezpieczenie.

Nie da się bowiem wyeliminować ryzyka kontuzji, podczas zajęć sportowych ryzyko nieszczęśliwego wypadku jest bowiem niestety znaczące. Warto więc upewnić się, czy wykupiona szkolna polisa obejmuje wyczynowe uprawianie sportu. Gdyby tak nie było, wtedy trzeba postarać się o dodatkowe ubezpieczenie.

Dlatego wybierając szkolne ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków warto zadbać o to, by było dostosowane do potrzeb młodego amatora ruchu. Tego rodzaju polisa zapewnia nam całodobową ochronę dziecka, w tym oczywiście czasu, jaki spędza ono na hali sportowej, basenie czy bieżni. Na wypadek kontuzji polisa zabezpiecza wsparcie finansowe związane z kosztami koniecznej rehabilitacji zleconej przez lekarza.

Tego rodzaju ubezpieczenie obejmuje takie dyscypliny jak: sporty walki, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka, jazda konna czy pływanie.

Trzeba także pamiętać, że polisy NNW należą do grupy ubezpieczeń osobowych, a co za tym idzie można korzystać z dowolnej liczby polis. W razie potrzeby można uzyskać odszkodowanie na podstawie każdej z nich.{source}Advertisement{/source}

Najnowsze