17.2 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Z lotniska w Modlinie więcej lotów

Największa w Europie linia lotnicza – Ryanair ogłosiła zimowy rozkład lotów z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Zdaniem zarządu daje to nadzieje na to, że ruch na podwarszawskim porcie zacznie znowu powoli piąć się do góry.

W pierwszym półroczu na Lotnisku Warszawa/Modlin obsłużonych zostało 491 664 pasażerów, co stanowi spadek o 69 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2019. Pod koniec lipca Ryanair ogłosił nową siatkę na połączeń na sezon zimowy. W siatce połączeń znajdują się aż 34 trasy, w tym 1 nowa do Charkowa, a także więcej lotów do Dublina, Kijowa, Londynu, Lwowa oraz Mediolanu.

– Cieszymy się bardzo, iż od sezonu zima 20/21 pasażerowie podróżujący z Warszawy/Modlin zyskają jeszcze więcej lotów w najniższych cenach. Nasz rozkład lotów z Warszawy/Modlin na zimę 20/21 liczy aż 34 trasy, w tym 1 nową: do Charkowa oraz więcej lotów do Dublina, Kijowa, Londynu, Lwowa oraz Mediolanu. – powiedziała Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Ryanair w Europie środkowo-wschodniej.

Zdaniem Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Powietrznego IATA branża lotnicza straci w tym roku z powodu pandemii ponad 84 mld dolarów. Lotniska ratując miejsca pracy skorzystały już z części instrumentów przygotowanych przez rząd w ramach Tarczy Antykryzysowej, a także czekają na obiecane przez Ministerstwo Infrastruktury wsparcie kwotą 142 mln zł. Pomoc ta jest jednak zdaniem ekspertów jest niewspółmierna w stosunku do ponoszonych przez lotniska kosztów.

Cieszymy się, że Ryanair rozwija się na naszym porcie lotniczym i z początkiem każdego sezonu oferuje nowe kierunki, z których mogą korzystać podróżni z całej Polski, latający z naszego lotniska. Zaufanie jakim darzy nas największa grupa lotnicza w Europie pokazuje, że strategia i plany realizowane przez spółkę są wysoko oceniane na arenie międzynarodowej. – mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin

DK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze