19.6 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Wysoka kultura przyciąga

Emitel został partnerem XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, najważniejszego wydarzenia muzycznego w Polsce i jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Odbywający się co pięć lat Konkurs Chopinowski ma ogromne znaczenie w popularyzacji muzyki Chopina. Odkrywa największe talenty pianistyczne, zapewniając młodym muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze. Przyciąga rosnącą liczbę pianistycznych talentów z całego świata – w 2015 r. wpłynęły 452 zgłoszenia na konkurs, a w 2020 r. ponad 500. Wydarzenie przyciąga uwagę nie tylko międzynarodowego środowiska muzycznego i melomanów, ale także tych, którzy na co dzień z muzyką klasyczną mają niewielką styczność. Eliminacje do konkursu odbędą się w dniach 17–18 kwietnia br., a sam konkurs w październiku.

– Czujemy się niezwykle zaszczyceni i wyróżnieni, zostając partnerem XVIII Konkursu Chopinowskiego. Z prawdziwą przyjemnością podjęliśmy decyzję o wsparciu konkursu. Muzyka Fryderyka Chopina jest naszym dobrem narodowym, które warto promować i popularyzować na całym świecie. Angażując się w Konkurs Chopinowski, chcemy się także do tego przyczynić – powiedział Andrzej J. Kozłowski, prezes zarządu spółki Emitel.

Emitel od lat wspiera wydarzenia wysokiej kultury. Wcześniej spółka była m.in. partnerem wystawy „Józef Brandt 1841–1915”, zorganizowanej w ramach projektu „3 × Niepodległa” w Muzeum Narodowym w Warszawie.

DK

Najnowsze