9.4 C
Warszawa
niedziela, 20 września 2020

Koniecznie przeczytaj

Opodatkowanie spółek komandytowych podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT)

Jedna z większych zmian w prawie podatkowych w ostatnich latach

Żabka rozwija dział ekspansji

Sieć convenience w Polsce liczy już ponad 6400 sklepów

Letnia zbiórka

Ponad 15 tys. kg produktów trafi do najbardziej potrzebujących

Władze Tokio rozważają zakup zmiennowirnikowca AW609 od Leonardo

Władze prefektury Tokio sprawdzają możliwości maszyny AW609

Edukacja musi się rozwijać

XXI w. (a jesteśmy już w trzeciej jego dekadzie) stawia ciągle nowe wyzwania.

Jednym z nich są nowe formy kształcenia. To ważne, ponieważ dobre wykształcenie dla młodych ludzi to zwiększanie szansy na dobrą pracę. Przykładem, jak rozwijać bazę edukacyjną, jest powiat pilski i jego starosta Eligiusz Komarowski.

Nową inwestycją w oświacie jest Powiatowe Centrum Edukacji w Pile, które stanie się nowoczesną bazą kształcenia zawodowego na miarę XXI w. Właśnie został uruchomiony projekt „Gotowi do pracy – Powiatowe Centrum Edukacji w Pile szkoli zawodowców” – jego wartość to 620 tys. zł.

Powiatowe Centrum Edukacji w Pile dzięki pozyskanym środkom wyposaży w nowoczesny sprzęt 4 pracownie do praktycznej nauki zawodów: spawalnictwa, samochodową, pracownię CNC – programowania obrabiarek sterowanych numerycznie i pracownię komputerową wspomagania projektowania CAD/CAM. Przedsięwzięcie obejmuje także kursy i studia podyplomowe dla nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu.

To jednak nie koniec. Eligiusz Komarowski planuje stworzyć Centrum Innowacji Technologicznych. – W ramach projektu powstaną nowe sale dydaktyczne, np. mechatroniki samochodowej, robotyki, automatyki, spawalnictwa, w celu utworzenia nowych kierunków zawodowych, np. technik automatyk i technik spawalnictwa” – wyjaśnia Eligiusz Komarowski. – W sumie planujemy 26 pracowni, a maszyny, narzędzia i urządzenia będą takie, jak w nowoczesnych zakładach pracy. W praktyce będzie można nauczyć się tutaj każdego zawodu. Dzisiaj ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na wykształconych pracowników zawodowych dotychczasowy program Powiatowego Centrum Edukacji stał się już niewystarczający. Z Centrum Innowacji Technologicznych będą korzystać nie tylko uczniowie z powiatu pilskiego, ale w wyniku stosownych porozumień także młodzież z okolicznych powiatów z regionu północnej Wielkopolski.

Źródło: Agencja Informacyjna

Najnowsze

Żabka rozwija dział ekspansji

Sieć convenience w Polsce liczy już ponad 6400 sklepów

Letnia zbiórka

Ponad 15 tys. kg produktów trafi do najbardziej potrzebujących

Władze Tokio rozważają zakup zmiennowirnikowca AW609 od Leonardo

Władze prefektury Tokio sprawdzają możliwości maszyny AW609

„Kampania Złotej Wstążki”

Aby każde dziecko miało szansę na powrót do zdrowia

Wizja rozwoju CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu w ostatnich latach zrobiła oszałamiającą karierę