11.4 C
Warszawa
poniedziałek, 26 października 2020

Sport ekstremalny na wakacjach?

Koniecznie przeczytaj

O Varso w Varso

Wywiad z Peterem Pecnikiem, Country CEO w firmie HB Reavis Poland

Wiecha na Norblinie

44 metry inwestycji

Tylko z właściwym ubezpieczeniem!

Jeśli planujemy połączenie wakacyjnego wypoczynku z uprawianiem surfingu, nurkowaniem czy skakaniem na bungee, to koniecznie musimy wziąć pod uwagę, że będziemy potrzebowali dodatkowego ubezpieczenia. Są to bowiem rodzaje aktywności nie bez powodu uważane za sporty podwyższonego ryzyka. Może się wiec okazać, że bez odpowiedniej polisy, to gdyby doszło do wypadku podczas takich zajęć, ubezpieczyciel odmówi nam pokrycia kosztów leczenia i wypłacenia odszkodowania.

Zawierając wiec wakacyjną polisę musimy upewnić się, który rodzaj sportu jest przez naszego ubezpieczyciela uważany za ryzykowny, a który zaś nie. Trzeba też zwrócić uwagę na to, że niektóre aktywności  uważane są za sporty wysokiego ryzyka (na przykład: żeglowanie, nurkowanie, jazda na nartach) a inne wręcz za ekstremalne (ultra maratony, wspinaczki wysokogórskie, skok na bungee). I o ile tych pierwszych powinniśmy się liczyć z tym, że polisa będzie droższa o 100 proc., to w przypadku tych drugich cena może wzrosnąć aż o 300 proc!

Wybierając więc właściwe ubezpieczenie musimy zwrócić uwagę, w jaki sposób towarzystwo ubezpieczeniowe kwalifikuje aktywność sportową, którą zamierzamy uprawiać. Dlatego raczej nie będziemy mogli skorzystać z gotowego wzorca polisy, lecz raczej konieczne będzie dopasowanie do własnych potrzeb i charakteru wyjazdu.

Tylko takie ubezpieczenie może nas upewnić, że mamy przed sobą udane i spokojne wakacje.

Advertisement

Najnowsze

Zadbaj o swoje finanse, nie rezygnując z zakupów

Kontrolujesz wszystkie swoje wydatki i prowadzisz specjalne listy, które grupują je na poszczególne kategorie? Porządek w finansach zapewnia spokój, a często przekłada...

Czy możliwe jest bezpieczne korzystanie z chwilówek?

Szybkie pożyczki przez internet

Jak wybrać odpowiednie autocasco?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie dodatkowego autocasco

Fiskus się miota

W sprawie tzw. faktur uproszczonych resort finansów i fiskus ciągle zmieniają zdanie

Strajk w skarbówce

W ramach protestu urzędnicy skarbówki wyłączyli komputery