16.1 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Praktycy o studiach i karierze na nowej platformie edukacyjnej

Pandemia COVID-19 zmieniła niemal każdy aspekt naszego życia. Zmodyfikowała również sposób studiowania, przenosząc znaczną część nauczania z uniwersytetów do Internetu, na dedykowane platformy uczelniane. Wiedzę przekazywaną na uczelniach uzupełnia o rady praktyków i doświadczenia ludzi biznesu nowa platforma edukacyjna Akademia Zarządzania i Rozwoju, która ruszyła wraz z początkiem nowego roku akademickiego.

W ramach projektu na stronie azir.edu.pl można bezpłatnie oglądać miniwykłady ludzi sukcesu, wspominających swoje studia, udzielających wskazówek co do ich wyboru, a także dzielących się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Na platformie znalazły się do tej pory m.in. kilkuminutowe wykłady byłego premiera Jerzego Buzka, Krzysztofa Kwiatkowskiego – senatora, byłego ministra sprawiedliwości oraz prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztofa Przybyła – prezesa Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz znanego kompozytora Włodzimierza Pawlika.

– Misją Akademii Zarządzania i Rozwoju jest wspomaganie procesu edukacji, prowadzonego na uczelniach oraz uzupełnianie go o wskazówki i doświadczenia praktyków biznesu, niezbędne młodym ludziom na starcie ich drogi zawodowej. Platforma jest tworzona przez zespół Instytutu Biznesu we współpracy z przedstawicielami firm, w tym także rynkowych liderów oraz ośrodków akademickich, think tanków i mediów – mówi Juliusz Bolek, Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu. AZiR pomaga młodym ludziom wybrać kierunek studiów, który w przyszłości zapewni ciekawą pracę. Doradza, jak świetnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, podpowiada, w jakiej firmie wybrać staż i która uczelnia będzie tą wymarzoną.

– To jest partnerstwo doceniające takie narzędzia i rozwiązania, które łączą świat nauki i edukacji ze światem praktyków, jakimi jesteśmy w Żabce – mówi o platformie Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych firmy Żabka Polska, będącej partnerem strategicznym AZiR. – Myślę, że może to być też bardzo ciekawa inspiracja dla nauczycieli akademickich, ponieważ wielu z nich podejmuje wielki wysiłek, żeby jak najwięcej z praktyki wnosić do nauczania teoretycznego. To także dobra inspiracja dla nas, osób zajmujących się biznesem na co dzień, ponieważ dzięki tej platformie będziemy mogli poznać opinie młodych ludzi o ich oczekiwaniach – dodaje.

Cyfrowa forma Akademii gwarantuje możliwość korzystania z jej zasobów wszystkim osobom z dostępem do Internetu, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której uczęszczają.

KD

Najnowsze