28.2 C
Warszawa
sobota, 20 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Nowy polski lek wchodzi na rynek po latach badań

Jedna z największych polskich firm farmaceutyczno-biotechnologiczna wprowadza na rynek lek, który stanowi istotne uzupełnienie terapii dostępnych w dziedzinie farmakoterapii dolegliwości dróg moczowych. Adamed Pharma poświęcił ponad 5 lat na rozwój i wdrożenie preparatu.

Produkt powstał w wyniku pogłębionej analizy potrzeb pacjentów w zakresie chorób urologicznych.

Za dolegliwości dróg moczowych odpowiada często łagodny rozrost gruczołu krokowego, co jest związane z wiekiem. Z prognoz demograficznych GUS wynika, że w Polsce w 2050 r. udział osób w wieku powyżej 65 roku życia wyniesie aż 32,7 proc., a więc w nieodległej przyszłości, wielu mężczyzn dożyje takiego wieku, w którym wystąpią u nich podobne objawy. Dolegliwościami ze strony dolnych dróg moczowych dotkniętych jest ponad 70 proc. mężczyzn powyżej 40 roku życia.

Najnowsza analiza przeprowadzona w ramach badania Global Burden of Diseases, Injuries, and Risk Factors Study (GBD) 2019 – objęła 204 kraje w latach 2000-2019. Wykazano, że na całym świecie było 94 mln przypadków łagodnego rozrostu gruczołu krokowego w 2019 r., w porównaniu z 51,1 mln przypadków w 2000 r. (70,5 proc. wzrost zachorowań). W Europie Wschodniej zmiana procentowa występowania BPH wyniosła natomiast 19,3 proc., a w Polsce 49,9 proc.

Jesteśmy dumni z rezultatów, które osiągnęliśmy w ramach rozwoju naszego nowego produktu z wartością dodaną i procesu jego wdrożenia na rynek globalny. Dzięki pracy Zespołu Badawczego Adamed i zaangażowaniu naszych partnerów, mówimy o terapii, która ma znaczący wpływ na życie i zdrowie pacjentów na całym świecie – mówi Sylwia Berdzik-Kalarus, członek zarządu Adamed Pharma, dyrektor ds. Operacji Komercyjnych i Rozwoju Biznesu.

Zespoły B+R Adamed Pharma kontynuują działania na rzecz badań i rozwoju, aby móc zapewnić pacjentom nowe innowacyjne terapie w przyszłości. Obecnie na różnych etapach rozwoju prowadzonych jest ponad 50 projektów rozwojowych.

Najnowsze