13.9 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Technologia w służbie bezpieczeństwa

Koncern Leonardo, właściciel zakładów PZL-Świdnik, był partnerem w zakresie bezpieczeństwa wyścigu 1000 Miglia (Mille Miglia), będącego rekonstrukcją historycznego włoskiego wyścigu na długim dystansie w dziedzinie sportów motorowych. W tym roku wyścig odbył się już po raz 38. i w jego ramach rywalizowało 400 załóg na tradycyjnej trasie po wijących się drogach z Bresci do Rzymu i z powrotem.

Leonardo, światowy lider w obszarze bezpieczeństwa, obronności, lotnictwa i przestrzeni kosmicznej, wspierał wyścig 1000 Miglia na całej trasie, wykorzystując mobilne technologie komunikacji o krytycznym znaczeniu dla zapewnienia skutecznego, skoordynowanego i punktualnego zarządzania personelem i pojazdami działającymi w terenie. Głównym celem było zapewnienia większego bezpieczeństwa uczestnikom.

Jednym z elementów partnerstwa było to, że koncern Leonardo zapewnił zintegrowany mobilny system bezpieczeństwa, ze zdolnością natychmiastowego reagowania w przypadku sytuacji kryzysowych. Rozwiązanie zainstalowane na pokładzie specjalnego pojazdu było wyposażone w kompletne pomieszczenie kontroli operacyjnej integrujące zaawansowane technologie. Te technologie obejmowały system radiowy o krytycznym znaczeniu zapewniający bezpieczną i niezawodną komunikację głosowa i danych oraz nadzór wideo. Jednocześnie aplikacja firmowa MCPTT (Mission Critical Push To Talk) na urządzenia mobilne z systemem Android zapewniła interoperacyjność między operatorami monitorującymi strategiczne punkty na trasie wyścigu, zamieniając urządzenia z systemem Android w profesjonalne radia mobilne (Professional Mobile Radios – PMR).

Koncern Leonardo zapewniał bezpieczeństwo oparte o wysokie technologie w trakcie szeregu ważnych imprez, włączywszy w to Zimowe Igrzyska Olimpijskie w roku 2006 w Turynie, Zimowe Igrzyska Olimpijskie w roku 2014 w Soczi, targi EXPO w latach 2014 i 2015 czy Igrzyska Wspólnoty Narodów w roku 2018. W przyszłym roku koncern przyczyni się do bezpiecznego przeprowadzania Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim.

KS

Najnowsze