28.7 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Wybór studiów warto dobrze przemyśleć

Jestem przykładem człowieka, który robił właściwie wszystko – mówi o sobie na nowej platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju Jacek Janiszewski, były minister rolnictwa, od ponad 20 lat organizator jednego z największych spotkań ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, czyli Welconomy Forum in Toruń. Natomiast doc. dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, podkreśla, że w dzisiejszych dynamicznych czasach ważne jest, by uczyć praktycznie i interdyscyplinarnie.

Na platformie edukacyjnej azir.edu.pl ludzie sukcesu opowiadają o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Kilkuminutowe filmy, nagrane specjalnie dla Akademii, można oglądać bezpłatnie.

Jacek Janiszewski w wypowiedzi dla Akademii Zarządzania i Rozwoju wyjaśnia, co uważa za najważniejsze w nauce i życiu zawodowym oraz radzi, jak najlepiej wykorzystać swoje wykształcenie, by czuć się spełnionym. – Zanim podejmie się decyzję, jakie studia rozpocząć, czy jakie kierunki własnego rozwoju przyjąć jako azymuty, warto dobrze się zastanowić, wszystkiego „dotknąć”, poczytać, ile się da – mówi były minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej, który jest absolwentem Wydziału Zootechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, a także uzyskał doktorat w dziedzinie socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Według Jacka Janiszewskiego obecnie samo ukończenie studiów nie daje pozycji zawodowej. Podobnego zdania jest doc. dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. W dynamicznie zmieniającym się świecie kluczowe jest, by uczyć praktycznie i interdyscyplinarnie, łącząc elementy różnych kierunków w jedną, funkcjonalną całość, zgodnie z wymaganiami rynku. Praktyczne podejście do nauczania, świetna infrastruktura i kadra przekazująca wiedzę z pasją – to właśnie te elementy, jako kluczowe dla sukcesu uczelni, wymienia rektor WSEiZ. Jak zapewnia, spektrum oferowanych przez jej uczelnię kierunków jest szerokie – od artystycznych, jak architektura wnętrz czy wzornictwo, po techniczne, wśród których znajdują się m.in. architektura, budownictwo, informatyka czy zarządzanie i inżynieria produkcji, a także inne, jak chociażby zdrowie publiczne. – Każdy znajdzie u nas to, co go interesuje. Chcemy, aby młodzież znalazła swoją drogę życiową – mówi doc. dr Monika Madej.

Partnerem strategicznym platformy azir.edu.pl jest Żabka Polska.

KD

Najnowsze