e-wydanie

1.7 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Mennica ma zgodę na użytkowanie

Wieżowiec Mennica Legacy Tower znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli otrzymał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. W najbliższych dniach do 140-metrowej wieży wprowadzi się MBank, który jest głównym najemcą budynku.

Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower jest wspólnym przedsięwzięciem firmy Golub GetHouse i Mennicy Polskiej. Nieruchomość o powierzchni ponad 65 tys. m2 obejmuje 140-metrowy wieżowiec i sąsiadujący z nim Budynek Zachodni o powierzchni 43 tys. m2, który został oddany do użytku w listopadzie 2019 r. Jego wyłącznym najemcą biurowym jest firma WeWork, która informuje zarazem, że jej biura są największą „elastyczną powierzchnią” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

W przestrzeniach handlowo-usługowych budynku znajdzie się także oddział MBanku, minimarket Carrefour oraz piekarnia Gorąco Polecam.

MBank jest zarazem głównym najemcą wieży, w którym zajmie 45,6 tys. m2 powierzchni. To jednocześnie jedna z największych transakcji najmu na stołecznym rynku biurowym. W obiekcie pojawią się ponadto biura Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej. Znajdą się też przestrzenie handlowo-usługowe, w tym m.in. koncept restauracyjny Meet & Eat oraz klub fitness Zdrofit, które wprowadzą się do obiektu w styczniu 2021 r.

Kompleks biurowy wyposażony jest m.in. w przeszklone lobby o wysokości 12 metrów, w którym znajduje się dziewięciometrowa ściana wodna, umiejscowiona za recepcją główną. Wnętrza wykończono włoskim marmurem Rossa Verona Dark, a posadzki indyjskim granitem Shivakashi. Na ścianach budynku, w portalach i holach windowych znajduje się tynk dekoracyjny Travertino Romano. Wieżowiec obsługiwany jest przez 16 szybkobieżnych wind zintegrowanych z systemami bezpieczeństwa. W ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich otaczających kompleks powstał pasaż, w którym posadzono m.in. drzewa z gatunku ambrowiec balsamiczny. W ramach inwestycji przygotowano także nowy fragment ulicy Waliców, pomiędzy ulicami Prostą a Pereca.

Projekt architektoniczny Mennicy przygotowała pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago we współpracy z biurem projektowym Epstein. Generalnym wykonawcą przedsięwzięcia była firma Warbud.

– Po czterech latach od rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych otwieramy Mennica Legacy Tower. To budynek, który wyznacza nowy standard na rynku nieruchomości nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nie ma obecnie na rynku nieruchomości komercyjnych równie zaawansowanego technologicznie budynku. Dostęp do poszczególnych funkcji obiektu, zarządzania windami i pomieszczeniami odbywa się za pomocą telefonu komórkowego. Na etapie projektowym otrzymaliśmy również najwyższą notę certyfikacji ekologicznej BREEAM – Outstanding. Nie zapominajmy też o jego miastotwórczym charakterze, przejawiającym się w ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich i usługach, z których będą mogli korzystać nie tylko pracownicy kompleksu, ale również mieszkańcy Warszawy – zapewnia Piotr Turchoński, dyrektor realizacji inwestycji w firmie Golub GetHouse.

Najnowsze