18.5 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Grupa Leonardo rozpoczęła ostatnie testy samolotu nowej generacji: C-27 J Next Generation, który został wyposażony m.in. w nowy systemem awioniki oraz zaawansowane urządzenia aerodynamiczne. Pierwsza maszyna C-27 J zostanie dostarczona już w 2021 r.

Sprawdzony w różnych misjach, na wszystkich kontynentach, przez najważniejsze siły powietrzne, samolot Spartan jest używany w najbardziej wymagających środowiskach operacyjnych na świecie. Od Andów po Afganistan, do transportu wojskowego, zrzutów ładunków i spadochroniarzy, ostatniego etapu wsparcia taktycznego wojsk, operacji specjalnych, pomocy humanitarnej oraz zwalczania skutków klęsk żywiołowych.
– Ulepszony C-27 J przenosi niezrównaną jakość i zdolności maszyn Spartan na następny, wyższy poziom. Jego operatorzy uzyskają nowe możliwości dzięki nowoczesnej awionice, lepszym osiągom i wydajności. Spartan to uosobienie istoty bezpieczeństwa narodowego, dowodząc, że jest najlepszym aktywem dla działań obronnych sił zbrojnych oraz ich zasadniczego wkładu we wsparcie ludności i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych – mówi Marco Zoff , dyrektor zarządzający pionem lotniczym w Grupie Leonardo.

Uznany przez ekspertów za najskuteczniejszy wielozadaniowy wojskowy samolot transportowy w swojej klasie, obecny C-27 J Next Generation cechuje nowa awionika oraz nowe opracowania w zakresie aerodynamiki dzięki nowym wingletom (rozpraszaczom), co daje lepszą wydajność operacyjną oraz jeszcze większe osiągi. W świecie dotkniętym w tym roku pandemią COVID-19 oraz innymi sytuacjami wyjątkowymi, międzynarodowe media obszernie donosiły o nieustannym i skutecznym wsparciu ze strony maszyn C-27 J na rzecz znajdujących się w potrzebie społeczności.

Koncern Leonardo jest oddany sprawie służenia i ochraniania społeczności na całym świecie, przyczyniając się do ich zrównoważonego rozwoju dzięki pozycji lidera w zakresie technologii następnej generacji. Zawieranie partnerstw z rządami, organizacjami prywatnymi i przemysłami dla uzyskania najlepszych zdolności w zakresie bezpieczeństwa stanowi fundament planu strategicznego koncernu Leonardo pod nazwą BeTomorrow2030.

WH

Najnowsze