24.9 C
Warszawa
wtorek, 23 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

Hybrydowe Welconomy Forum in Toruń

Rozmawiamy z Jackiem Janiszewskim, założycielem i przewodniczącym rady programowej Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”, organizatora Welconomy Forum in Toruń.

Czy już wiadomo, kiedy odbędzie XXVIII edycja toruńskiego Forum?
Wszystko zależy od stanu pandemicznego. Niemniej planujemy, aby XXVIII kongres społeczno-ekonomiczny Welconomy Forum in Toruń w 2021 r. odbył się w dnia 12-13 kwietnia, a gdyby z jakichś powodów nie było to możliwe, drugi termin na który się przygotowujemy to 31 maja – 1 czerwca. W obydwu przypadkach będziemy korzystać z uprzejmej gościny Centrum Kulturalno Kongresowego Jordanki w Toruniu, które już doskonale sprawdziło się w 2020 r. również w zapewnieniu odpowiednich zabezpieczeń sanitarnych.
Co będzie głównym tematem nadchodzącej edycji?
Tematem przewodnim kongresu społeczno-ekonomicznego Welconomy Forum in Toruń w 2021 r. będzie przyszłość gospodarcza Polski i świata w obliczu klęsk żywiołowych oraz Zielony Ład. To wy-zwanie dla Świata, Europy i Polski.
Jakie tematy będą na wokandzie Welconomy?
Jak zawsze na naszym kongresie społeczno-ekonomicznym Welconomy Forum in Toruń będzie około 40 tematów. Przyjadą wybitni goście z kraju i zagranicy w zależności od sytuacji epidemicznej. Już mogę powiedzieć, że panele będą dotyczyły takich zagadnień jak sprawy zagraniczne, budownictwo, samorządność, służba zdrowia, kobiety w polityce, rolnictwo, edukacja, nauka, kultura, polityka, Unia Europejska no i oczywiście sytuacja wywołana COVID-19, czyli po prostu nasze sprawy dotyczące 2021 r.
Jakie zmiany są planowane w stosunku do wcześniejszych edycji Welconomy?
Rok 2020 wiele nas nauczył. Zatem z pewnością XXVIII kongres społeczno-ekonomiczny będzie realizowany w trybie hybrydowym. Część moderatorów panelistów, przede wszystkim ci spoza Polski przyjadą do Torunia lub będą dostępni online. Przygotowujemy się do wzoru, który dał nam sukces we wrześniu 2020 r. Moderatorzy, paneliści i goście w ograniczonej liczbie przyjeżdżają i debatują w Toruniu. Debaty są rejestrowane i udostępniane za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zachęcamy, zapraszamy i czekamy. Tym razem „ilość miejsc ograniczona” to nie jest slogan. Rekomenduję szybką rezerwację miejsc.
Czy znani są już partnerzy XXVIII Welconomy Forum in Toruń 2021?
Jest za wcześnie, by o tym mówić. Welconomy Forum in Toruń ma wielu sprawdzonych przez lata partnerów, którzy są z nami od lat. Łatwo to sprawdzić zapoznając się ze stroną kongresu społeczno-gospodarczego w Internecie. Uczestnikami, ekspertami i panelistami jest również grupa osób, z którymi współpracowaliśmy z powodzeniem wielokrotnie. Jestem przekonany, że w 2021 r. będzie podobnie. Niezależnie od tego spodziewamy się nowych osób.

Najnowsze