15.7 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Z Funduszu Warburg Pincus do gabinetu Bidena

Amerykańska administracja Biden-Harris zyskała nowego eksperta związanego z jednym z największych funduszy inwestycyjnych w USA, Warburg Pincus. Jonathan Finer został nominowany na stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego w nowym gabinecie. Wcześniej ogłoszono, że sekretarzem stanu będzie Antony Blinken, również powiązany z Funduszem, który w Polsce ma sieć aptek.

Jonathan Finer przez wiele lat zdobywał doświadczenie w Białym Domu i Departamencie Stanu Obamy, w tym jako doradca ds. Bliskiego Wschodu. Po zakończeniu pracy w administracji Obamy, Finer dołączył do nowojorskiej firmy inwestycyjnej Warburg Pincus, w której pracował aż do czasu powołania do administracji Biden-Harris jako wiceprezes ds. ryzyka politycznego i polityki społecznej.
Wcześniejsza nominacja do gabinetu Biden-Harris dotyczyła Antony’ego Blinkena, który będzie pełnił funkcję sekretarza stanu. Blinken jest synem założyciela jednego z największych na świecie funduszy inwestycyjnych Warburg Pincus, Donalda Blinkena, który w Polsce posiada sieć 180 aptek Gemini.

Najnowsze