e-wydanie

11 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia 2024

Tétris podsumowuje rok

W 2020 r. firma Tétris w ramach 190 projektów przygotował ponad 170 tys. m2 powierzchni. W tym czasie architekci firmy musieli zamienić pracę w biurze i u klienta na home office, inne zespoły firmy zmuszone były się przeorganizować.

Od kilku lat Tétris stawia także na rozwój za pośrednictwem swoich biur regionalnych w Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. W efekcie w 2020 r. firma zwiększyła skalę działania poza Warszawą, zbudowała dodatkową sieć podwykonawców i realizuje obecnie projekty od Międzyzdrojów po Karpacz. Tylko we Wrocławiu i Krakowie spółka zrealizowała prace na ponad 18 tys. m2 powierzchni. W 2020 r. Tétris utworzył także Centrum Regionalne (Hub) CEE, aby wzmocnić międzynarodową współpracę przy obsłudze klientów działających w wielu lokalizacjach. W skład Hubu wchodzą obecnie Czechy, Polska, Rumunia, Słowacja i Węgry. Tworząc Hub Tétris skorzystał z doświadczenia managerów kierujących polską spółką. Paweł Brodzik, do tej pory dyrektor zarządzający Tétris w Polsce, został liderem Hubu (Polski i pozostałej części CEE). Rajmundowi Węgrzynkowi, do tej pory także dyrektorowi zarządzającemu polskimi strukturami Tétris, powierzono funkcję dyrektora zarządzającego na Polskę i CEE. – Dzięki zespołowi Tétris, wewnętrznemu i tworzonemu przez naszych zaufanych podwykonawców, przeszliśmy pomyślnie bardzo trudny test. W obliczu ciągle zmieniających się wytycznych, potrzeby zadbania przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzi, ale też i ciągłość realizacji projektów, dokonaliśmy szybkiej reorganizacji sposobu pracy. W efekcie sprawnie realizujemy nasze zobowiązania i pozyskujemy nowe znaczące projekty. Koordynacja dostaw materiałów, prac podwykonawców i nadzoru menadżerów, aby w danej chwili w pomieszczeniu przebywała odpowiednia liczba osób stanowiły wyzwanie, z którym Tétris szybko się uporał – komentuje Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris w Polsce lider Hubu CEE. – Dla mnie najważniejsze są relacje z ludźmi. Ten rok tylko wzmocnił moje przekonanie. Rok 2020 był swoistym poligonem nowych doświadczeń, a o sukcesie, jakim dla Tétris jest utrzymanie zespołu, jako najważniejszej wartości firmy, oraz zachowanie skali działalności, zadecydowały właśnie relacje. Te wewnętrzne oraz z podwykonawcami i klientami. Uważam też, że nasze osiągnięcia 2020 r. są dobrym prognostykiem na bieżący – dodaje Rajmund Węgrzynek, dyrektor zarządzający Tétris w Polsce i CEE. – Patrząc na 2020 r. cieszę się nie tylko z tego, że z powodzeniem realizowaliśmy projekty na szeroką skalę, ale także z tego, że pozyskaliśmy nowych klientów i zlecenia na 2021 r. Sporo z tych nowych umów, to współpraca z międzynarodowymi korporacjami i budżety na realizację powierzchni sięgające nawet 100 mln zł – mówi Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris w Polsce, Lider Hubu CEE
Co przyniesie ten rok
Zdaniem Tétris, zmiany rynkowe wywołane pandemią sprawiły, że coraz więcej firm poszukuje profesjonalnego partnera do prowadzenia projektów z zakresu fitout. Szukają one optymalizacji kosztów i chcą ograniczyć wydatki bez rezygnacji z zaplanowanych działań rozwoju. – Przyglądamy się także mocno zmieniającemu się rynkowi retail. Kierunek jego ewolucji jeszcze nie został jednoznacznie wyznaczony. A będzie miał wpływ na wiele organizacyjnych i logistycznych elementów – od przeznaczenia istniejących i powstających obiektów, poprzez konstrukcję nowych umów najmu, aż po rozdzielenie odpowiedzialności za różne ich funkcje – przewiduje Rajmund Węgrzynek, dyrektor zarządzający Tétris w Polsce i CEE. Jego zdaniem rozwijającym się w Polsce nowym segmentem są projekty z kategorii living – mieszkania na wynajem i apartamenty wakacyjne. Tétris ma w tym sektorze znaczące doświadczenie, aktualnie realizuje kilka tego typu projektów i pozyskuje kolejnych klientów. – Duże projekty z rynku hospitality pozwoliły nam się przygotować do pracy np. przy całych osiedlach mieszkań na wynajem. Obecnie pracujemy między innymi przy projekcie ok. 360 apartamentów powstających zgodnie z naszym designem w Wave Międzyzdroje i w planach mamy kolejne działania z tego zakresu – komentuje Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający Tétris w Polsce, lider Hubu CEE.

Najnowsze