20 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

CTP buduje sieć CTPark

CTP chce zainwestować 200 mln euro w budowę parków logistycznych w Polsce. W tym celu deweloper nawiązał strategiczne partnerstwo z firmą MDC² deweloperem obiektów logistycznych, mającym swoje biura w Warszawie i Katowicach. Realizacja pierwszych trzech obiektów rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 r.

Firma CTP mająca w swoim portfolio 6,3 mln m2 wprowadza do Polski sieć CTPark. To odpowiedź dewelopera na zapotrzebowanie na obiekty logistyczne w naszym regionie. – Roboty budowlane rozpoczniemy w Warszawie i Katowicach, a jednocześnie będziemy poszukiwać kolejnych miejsc w Polsce, w których mogłyby powstać najnowocześniejsze, zrównoważone parki dla 700 naszych klientów. Docierają do nas sygnały, że zapotrzebowanie na obiekty logistyczne i przemysłowe w regionie Warszawy i innych dużych polskich miast jest ogromne. Polska to największa gospodarka w Europie Środkowej i Wschodniej, która ma strategiczne położenie i znajduje się niedaleko Niemiec, dlatego jest atrakcyjna z punktu widzenia logistyki – komentuje Remon Vos, prezes CTP. – Polska to drugi pod względem tempa wzrostu rynek logistyczny w Europie, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli odegrać znaczącą rolę w realizacji działań ekspansyjnych CTP – dodaje Hadley Dean, założyciel MDC².
CTP działa na siedmiu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Serbii, na Węgrzech, w Bułgarii oraz w Polsce. Deweloper jest w trakcie realizacji 700 tys. m2 kw. Tym samym do 2023 r. spółce uda się osiągnąć 10 mln m2 powierzchni najmu.

Najnowsze