22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów w czasach pandemii

Wiodący dostawca usług nefrologicznych na świecie, Diaverum, opublikował raport zrównoważonego rozwoju. Firma przedstawia w nim, w jaki sposób, funkcjonując w różnych społecznościach na całym świecie, wypełnia swoje zobowiązania wobec pacjentów.

Pacjenci dializowani, ze względu na obniżoną odporność oraz choroby współistniejące, są szczególnie narażeni na ciężki przebieg COVID-19. Na podstawie dostępnych danych światowych i krajowych szacuje się, że wśród osób dializowanych, które zachorowały na COVID-19 wskaźnik śmiertelności wynosi 25 proc. Szczepienia chronią przed objawowym i ciężkim przebiegiem COVID-19, są więc szczególnie zalecane dla osób z ryzykiem poważnego przebiegu choroby.

Firma Diaverum, już w styczniu 2020 r. zidentyfikowała ryzyko związane z zarażeniem COVID-19 dla chorych z niewydolnością nerek i wydała pierwsze zasady dotyczące ryzyka zarażenia w sieci klinik. W lutym firma opublikowała swój plan awaryjny COVID-19, który został udostępniony pacjentom i ich rodzinom, państwowej służbie zdrowia, partnerom z branży i stowarzyszeniom medycznym.

Począwszy od pierwszych tygodni bieżącego roku, personel klinik aktywnie wspierał pacjentów deklarujących chęć przyjęcia szczepienia, oferując pomoc w rejestracji na szczepienie lub organizacje szczepień na terenie ośrodka dializ, we współpracy z punktem szczepień szpitala węzłowego.

Szybka reakcja Diaverum w połączeniu z kulturą firmy True Care zaowocowała skuteczną strategią walki z pandemią, dzięki czemu zdecydowana większość pacjentów i personelu jest już zaszczepiona. PK

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze