18 C
Warszawa
środa, 29 maja 2024

AFI EUROPE finalizuje pierwsze projekty mieszkaniowe na wynajem w Polsce

AFI EUROPE jest wiodącym deweloperem i inwestorem działającym w rejonie Europy środkowo–wschodniej, koncentrującym się na budowie i akwizycjach obiektów komercyjnych oraz mieszkaniowych, który na polskim rynku działa od 2006 r. W bieżącym roku spółka odda do użytku swoje pierwsze inwestycje mieszkaniowe w Polsce przeznaczone na wynajem długoterminowy.

Jako pierwsze zostaną przekazane dwa obiekty w Krakowie przy ulicy Bagrowej i Dajwór, a następnie budynek w Warszawie przy ulicy Złotej. Oferta mieszkań przygotowana została w taki sposób, aby sprostała oczekiwaniom zarówno ceniących miejskie życie młodych par i singli, poszukujących klimatycznego apartamentu w dobrze skomunikowanej, tętniącej życiem, centralnej części miasta, jak i rodzin, pragnących zamieszkać w przestronnym, eleganckim, apartamencie.

Lider PRS

AFI EUROPE planuje zostać jednym z liderów rynku PRS w Polsce. W pierwszym etapie rozwoju tego segmentu stara się koncentrować na doskonale skomunikowanych lokalizacjach oraz centralnie położonych obiektach. W tym celu realizuje inwestycje, które będą oddawane do użytkowania wciągu najbliższych dwóch trzech lat. Pierwszych kilkaset lokali zostanie oddanych w pierwszej połowie 2022.

Poza Polską AFI realizuje również inwestycje PRS w Pradze, Bukareszcie, Belgradzie oraz na terenie Izraela. Istotnym elementem, który odróżnia nas od konkurencji jest ogromne doświadczenie zebrane przez AFI na terenie Berlina, gdzie AFI przez niemal 15 lat posiadało w swoich zasobach kilka tysięcy mieszkań na wynajem. Ogromny bagaż doświadczeń pozwolił nam przy[1]gotować się do wejścia na rynek Europy środkowo–wschodniej z ofertą mieszkań na wynajem, które doskonale wpisują się w obecne trendy i oczekiwania rynku. Przy podejmowaniu na[1]szych decyzji inwestycyjnych koncentrujemy się w pierwszej kolejności na lokalizacji, a następnie przygotowujemy projekt dla konkretnej lokalizacji.

Takie adresy jak Złota 83 czy Nowy Świat 2 w Warszawie, lub też Krakowski Dajwór (na Kazimierzu) świadczą o bardzo świadomej i przemyślanej strategii. AFI buduje swój portfel inwestycyjny z założeniem długoterminowego horyzontu czasowego, dlatego największą uwagę przykładamy do lokalizacji, jakości i designu naszych obiektów, a indywidualnie dobrane części wspólne pozwolą naszym najemcom, nie tylko na nocleg, ale też na rozwinięcia całego swojego ośrodka życiowego w naszych obiektach: mieszkanie, praca na dedykowanych powierzchniach czy też aktywny relaks lub towarzysko spędzone wieczory to z założenia ma być domena naszych inwestycji.

Korzyści

Instytucjonalny najem długoterminowy mieszkań jest to rozwiązanie niosące wiele korzyści dla najemcy, jak chociażby transparentne warunki umowy, mieszkania wykończone w wysokim standardzie czy opieka administracyjna. To wszystko połączone z tak nietuzinkowymi oraz różnorodnymi lokalizacjami, jakie w swoim portfolio posiada spółka AFI – przedwojenne kamienice w centrum Warszawy, industrial[1]na Bohema, nowoczesne osiedle Metro Park II – tworzy połączenie idealnych miejsc, w których każdy znajdzie odpowiadające sobie wnętrze i lokalizację oraz będzie czuł się jak u siebie w domu.

Michał Stępień

wiceprezes AFI Europe Poland

Najnowsze