e-wydanie

3.4 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Praca na etacie, a może własny biznes? Eksperci AZiR doradzają

Jesteś studentem albo absolwentem studiów i zastanawiasz się jeszcze, jaki zawód wybrać? Inspiracji dostarczają eksperci – praktycy z różnych dziedzin, których wypowiedzi można znaleźć na platformie edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju.

Chciałbyś pracować w Totalizatorze Sportowym? Możesz zacząć już na studiach. – Podejmujemy wiele inicjatyw, aby pokazać, jaką transformację technologiczną przeszła nasza firma przez ostatnie lata i jak zmieniliśmy się również jako organizacja. Jesteśmy całkiem inną organizacją również ze względu na to, że mamy nowe obszary działalności. Wymagały one od nas zbudowania całkowicie nowych kompetencji. Do zapewnienia tych kompetencji potrzebujemy na pewno młodych, otwartych ludzi – mówi Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. Co warto studiować, aby móc ubiegać się o stypendium od Totalizatora Sportowego? O tym więcej w materiale na platformie AZiR.

Jesteś miłośnikiem sportu i lubisz o nim opowiadać? Szukasz pracy w dużej redakcji sportowej? Jakie są kryteria zatrudnienia w jednej z głównych stacji telewizyjnych i jak przygotować się do takiej rekrutacji? – Paradoks polega na tym, że nie trzeba kończyć Akademii Wychowania Fizycznego. To jest ostatni argument, który by decydował o tym, czy kogoś przyjmujemy do pracy, czy też nie – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat. – Pierwsze pytanie, jakie zadawałem kandydatowi do pracy w naszej redakcji, to od której strony zaczynał lekturę gazety, kiedy nauczył się czytać. Jeśli od ostatniej, to okej – dodaje. Zdradza również, czy sportu można się nauczyć i co oprócz wiedzy w tej dziedzinie przydaje się w pracy w redakcji sportowej.

A może rozważasz założenie własnego biznesu? Polska gospodarka jest zdominowana przez mikroprzedsiębiorstwa. Ale czy przyszli właściciele takich firm są odpowiednio przygotowani do ich prowadzenia? – Szkolenia w zakresie przedsiębiorczości, z tego, jak prowadzić własne przedsiębiorstwo, z tego, jak być biznesmenem na własny rachunek – to fundament dla orientacji we współczesnej rzeczywistości, we współczesnej gospodarce – mówi AZiR Katarzyna Kosakowska, wiceprzewodnicząca Komisji Krajowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Samozatrudnionych „wBREw”. – Wiedza o tym, w jaki sposób można zarabiać na życie, to bardzo istotna sprawa – dodaje. Tym bardziej, że sposobów i form, w jakich można świadczyć pracę, jest naprawdę wiele. – Lepiej wiedzieć za młodu, lepiej się tego nauczyć wcześniej i wiedzieć, jak to działa. W tym aspekcie szkolenia są nie tylko potrzebne, one są konieczne – zapewnia. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska, a partnerem – Program Kariera, tworzony przez Polską Radę Biznesu.

KD

Najnowsze