17 C
Warszawa
sobota, 25 maja 2024

Minister rozwoju: Rząd zakłada, że większość rozwiązań tarczy antyinflacyjnej zostanie przedłużona

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował, że rząd zakłada, iż większość rozwiązań tarczy antyinflacyjnej zostanie przedłużona. Szef resortu zaznaczył, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Waldemar Buda wskazał, że co najmniej do III kw. inflacja będzie się utrzymywać na bardzo wysokim poziomie. Dlatego pytany o przedłużenie tarczy antyinflacyjnej stwierdził, iż dzisiaj nikt nie wyobraża sobie sytuacji, „że te rozwiązania, które obniżają ceny w szerokim asortymencie: paliw, gazu będą uchylone”, bo sytuacja inflacyjna się nie poprawiła, „a mamy wręcz trend odwrotny”.

Dlatego właśnie rząd zakłada, że większość tych rozwiązań będzie przedłużona. „Premier będzie tu liderem i będzie tę informację przekazywał. Myślę, że kierunek będzie taki – oczywiście modyfikacje są możliwe, natomiast kierunek jest jasny: dokąd inflacja będzie się utrzymywała na tym poziomie, będziemy się starali utrzymywać większość narzędzi, które starają się ograniczać wzrost poszczególnych koszyków dóbr” – podkreślił Buda.

Źródło: PAP

Najnowsze