22.5 C
Warszawa
sobota, 13 lipca 2024

Lider, czyli ten, który daje przykład

Zdecydowanie łatwiej jest spełnić określone kryteria, odnieść sukces i zdobyć uznanie klientów oraz konkurencji, „wdrapać się” na szczyt niż dłużej na nim pozostać. Wiedzą to ci, którzy się na nim znaleźli, a potem stracili swoją pozycję. Dlaczego? Bycie liderem wiąże się nie tylko ze splendorem i przywilejami, ale przede wszystkim z wyzwaniami i odpowiedzialnością za podejmowane działania, za pracowników i za przewodzenie pozostałym firmom w swojej branży.

W czasach chaosu i niepewności poszukujemy tych, którzy wskażą prawidłową drogę i pokażą, co dalej. Jak wynika za raportu Intrum European Payment Report 2021, już 7 na 10 przedsiębiorców w naszym kraju ma problem z klientami niepłacącymi na czas. Kolejne miesiące pandemii i rosnąca, już dwucyfrowa inflacja pozwalają przypuszczać, że obecnie jest on jeszcze większy i będzie tylko przybierać na sile.

Dla biznesów, które zmagają się ze skutkami korona-kryzysu, ale także dla konsumentów, którzy natrafią na coraz to większe trudności w terminowym wywiązywaniu się ze swoich zobowiązań finansowych, wsparcie firm windykacyjnych jest bezcenne. Jednak musi przybrać ono konkretny kształt. Dziś w biznesie liczy się nie tylko skuteczność i posiadane know-how, ale także etyczne podejście.

Etyka jest szczególnie istotna w branży zarządzania wierzytelnościami. W Intrum wierzymy, że etyczna windykacja jest nie tylko możliwa, ale i konieczna. Kolejny Certyfikat Etyczny przyznany Intrum przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce jest tego przykładem. Nasze wartości (przede wszystkim Ethics), Kodeks Postępowania i wdrożone zasady dotyczące uczciwego traktowania konsumentów stają się branżowym standardem, pozwalającym całemu sektorowi podążać w odpowiednim kierunku. Jesteśmy przykładem dla innych, jak postępować fair, a także – jak dbać o pracowników.

To priorytet w naszej firmie, ponieważ wiemy, że za sukces Intrum, za to, że jesteśmy liderem branży zarządzania wierzytelnościami, odpowiada nasz zespół. Tworzymy przyjazne miejsce pracy, rozwijamy kompetencje naszych pracowników w ramach Akademii Intrum. Znaleźliśmy przepis na skuteczny Employer Branding. Otrzymane nagrody, min. „Najbardziej Pożądany Pracodawca 2021” (Antal) czy Najlepszy Pracodawca 2022 („Gazeta Finansowa”) są tego najlepszym dowodem, chociaż ważniejsze jest to, że nasi pracownicy są tego samego zdania.

Krzysztof Krauze

prezes zarządu, Intrum w Polsce

Najnowsze