19.6 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja 2024

McDonald’s znikne z Rosji. Prezes Chris Kempczinski: Firma nie może dalej działać ze względu na przywiązanie do naszych wartości

Sieć McDonald’s oficjalnie zapowiedziała, że przygotowuje się do definitywnego opuszczenia rosyjskiego rynku. Ma na nim aż 850 lokali.

W komunikacie firmy prezes McDonalda Chris Kempczinski podkreślił, że firma nie może dalej działać w Rosji ze względu na „przywiązanie do naszych wartości”. Zaznaczył, że koncern chce być wierny tym wartościom i że ma „zobowiązania wobec globalnej społeczności”.

Szef McDonalda zapowiedział, że firma chce zbyć swoje aktywa w Rosji lokalnemu nabywcy. Nie sprecyzował, w jakim czasie zostanie przeprowadzona ta transakcja.

Wiadomo jednak, że McDonald’s nie sprzeda rosyjskiemu kontrahentowi licencji do korzystania ze swoich marek, więc przejęte lokale będą musiały działać pod innym szyldem.

Koncern podkreślił, że będzie wypłacał rosyjskim pracownikom wynagrodzenia do sfinalizowania transakcji i postara się uzyskać gwarancje, żeby wszystkie osoby utrzymały zatrudnienie u nowego właściciela.

McDonald’s jest obecny w Rosji od 32 lat.

Źródło: McDonald’s / WM

Najnowsze