e-wydanie

0.2 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia 2024

Rosyjscy hakerzy grożą Polsce i innym krajom Zachodu. Zaatakowali już infrastrukturę włoskiej policji

Grupa rosyjskich hakerów wspierana przez władze na Kremlu oświadczyła, że wypowiada cyberwojnę kilku zachodnim krajom. Członkowie Killnet zaatakowali już infrastrukturę włoskiej policji.

Jak poinformował białoruski, niezależny kanał informacyjny Nexta grupa powiązanych z Kremlem hakerów, nosząca nazwę Killnet wypowiedziała otwartą wojnę Zachodowi. Według zapowiedzi hakerów zamierzają oni atakować infrastrukturę internetową i wybrane, pojedyncze cele w takich krajach jak USA, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Łotwa, Rumunia, Litwa, Estonia, Polska i Ukraina.

Według informacji Nexty, to właśnie Killnet zaatakował w weekend strony włoskiej policji. Pojawiły się także doniesienia o tym, że były próby uderzenia w system informatyczny zakończonego niedawno konkursu Eurowizji.

Dotychczas nie ma informacji, czy Killnet dopuścił się jaki wrogich działań wobec Polski. Niemniej już pod koniec lutego ujawniono, że próbowano zaatakować stronę Izby Rozliczeniowej oraz polskie serwery rządowe, jeśli chodzi o pocztę elektroniczną.

Źródło: Nexta / WM

Najnowsze

Lekcje ukraińskie

Wojna i rozejm

Parasol Nuklearny

Co z Ukrainą?