9.5 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia 2024

„Wesoło i Smacznie”. Jak będzie się nazywać McDonald’s w Rosji?

Koniecznie przeczytaj

Amerykanie wycofują się z Rosji. Miejsce dotychczasowych restauracji McDonald’s zajmą nowe z inną nazwą.

McDonald’s miał w Rosji ok. 850 lokali. W wyniku wojny Amerykanie zadecydowali o wstrzymaniu działalności, a następnie całkowitym wycofaniu się z Federacji.

Swoje lokale Amerykanie sprzedają jednemu ze swoich franczyzobiorców Aleksandrowi Goworowi, który prowadził 25 barów sieci. Pozostali franczyzobiorcy będą mieli możliwość współpracy z nową marką, którą najwyraźniej McDonald’s pomagał wybrać.

Jak bowiem wynika z ujawnionych zgłoszeń patentowych do Rospatentu, McDonald’s zarejestrował kilka możliwych nazw dla sieci swoich dotychczasowych lokali. Wszystkie nazwy nawiązują do haseł reklamowych koncernu, jak np. „Wesoło i smacznie” czy „Po prostu tak”.

Z informacji serwisu Gazeta.ru wynika, że 23 maja zarejestrowano domenę veseloivkusno.ru. a rejestracji dokonał rosyjski McDonald’s, który jeszcze nie został sprzedany nowemu właścicielowi.

Rosyjski minister finansów Anton Siłuanow przyznał mediom, że zjadłby chętnie Big Maca, ale jego zdaniem rosyjskie wersje dań popularnej sieci fastfood mogą być nawet smaczniejsze. Z powodu braków niektórych importowanych składników Rosjanie najpewniej będą musieli zastępować np. importowane sosy.

Źródło: CNN / Rzeczpospolita

Najnowsze

Lekcje ukraińskie

Wojna i rozejm

Parasol Nuklearny

Co z Ukrainą?