19.1 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Dla poszukiwaczy ciszy

Położony w środku lasu, nieopodal miejscowości, której prawa miejskie nadał sam Kazimierz Wielki, ośrodek, przyciąga i zatrzymuje. Polacy coraz częściej szukają odpoczynku z dala od zgiełku turystycznych miejscowości. Cenią sobie ciszę i spokój. Ośrodek Nad Zatoką jest właśnie jedynym z takich miejsc.

Jezioro Koronowskie, w pobliżu którego jest położony ośrodek, leży nieopodal urokliwego miasta Koronowa, które swą nazwę wzięło od łacińskiej nazwy klasztoru cystersów Corona Mariae. Co ciekawe, w pocysterskich budynkach klasztornych mieści się dziś zakład karny.

Ośrodek Nad Zatoka jest położony nad niewielką zatoką jeziora. W środku lasu znajdziemy tu nowoczesne domki, z których każdy posiada własny taras, a także widok na jezioro. Jest tu również restauracja, która serwuje śniadania, obiady i kolacje. Na miejscu można też wypożyczyć kajak, który jest najszybszym i najprzyjemniejszym środkiem transportu. To ważne, bo wokół jeziora znajdziemy wiele atrakcji, również dla najmłodszych. – Cisza i spokój, jedynie śpiew ptaków wieczorem i rano – przekonuje Mateusz Nowak, jeden z gości ośrodka. I nie jest odosobniona opinia.

Najnowsze