Z każdego euro PKB wypracowanego w Unii Europejskiej 1 eurocent trafia do rąk handlarzy podrobionym lub przemyconym towarem. W 2019 roku Światowe Forum Ekonomiczne oszacowało, że skala obrotu nielegalnymi dobrami może być wyższa niż dochód wypracowany łącznie przez gospodarki Brazylii, Włoch i Kanady. Przeciwdziałanie poważnemu problemowi, jakim jest obrót nielegalnie wprowadzanymi na rynek dobrami konsumpcyjnymi, wymaga wspólnego wysiłku i skoordynowanych działań pomiędzy władzami i instytucjami krajów dotkniętych tym zjawiskiem. W czwartej odsłonie konferencji Global Illicit Trade Summit, Economist Impact brytyjski tygodnik biznesowy The Economist przenosi dialog do Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie zgromadzi kluczowych branżowych ekspertów, którzy w trakcie odbywającej się 8 listopada w Warszawie konferencji podzielą się wiedzą i spostrzeżeniami na temat rozwiązania problemu nielegalnego handlu w regionie CEE. Dla chętnych do udziału w wydarzeniu zostały jeszcze ostatnie miejsca.
W gronie prelegentów znajdą się m.in. Leszek Wieciech, szef programu antykorupcyjnego, UN Global Compact Network Poland, Mariusz Gojny, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Raigo Uukkivi, Dyrektor Generalny Estońskiego Zarządu Podatków i Ceł, Stefano Betti, zastępca dyrektora generalnego w TRACIT, Amalija Pavic, Zastępca Dyrektora Wykonawczego w Amerykańskiej Izbie Handlowej Serbii, Marcin Góra, starszy radca prawny/AMLRO, Allegro Pay oraz Sarah Branquinho, Prezydent, Duty Free World Council.
***
Global Anti-Illicit Trade Summit, Central and Eastern Europe Commit, co-operate, combat
Warszawa | 8 listopada 2022
Strona internetowa wydarzenia: https://events.economist.com/custom-events/global-anti-illicit-trade-summit-europe/
Link do rejestracji w wydarzeniu:* https://bit.ly/3SnC0VX
*Uwaga: liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona, a poszczególne rejestracje podlegają zatwierdzeniu ze strony organizatora.