e-wydanie

3.4 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia 2024

Czy korzystanie z KSeF może być proste?

Krajowy System e-Faktur to kolejny element technologicznej transformacji. Wdrażanie technologii zawsze jest wyzwaniem, ale na szczęście na rynku są już systemy, dzięki którym korzystanie z KSeF staje się proste.

Pierwsze kroki z KSeF

Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie e-faktur, KSeF może wydawać się nieco przytłaczający. Jednak bez obaw!

Umożliwiamy zarządzanie z KSeF bez konieczności logowania się do systemu Ministerstwa Finansów. Kto miał do czynienia z rządowymi platformami, na pewno odetchnie z ulgą! Wystarczy raz wygenerować token dla firmy, a konkretne uprawnienia dla swoich pracowników ustawisz w SaldeoSMART. Z nami możesz czuć się bezpiecznie. Integrację z KSeF udostępniliśmy jako jedni z pierwszych, a nasi eksperci czuwają, aby aplikacja była zgodna z przepisami.

Jak zapanować nad e-Fakturami?

Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatną aplikację, dzięki której wystawisz fakturę. Warto jednak zaznaczyć, że to rozwiązanie optymalne tylko dla bardzo małych przedsiębiorstw. Dlaczego? W systemie MF trzeba każdorazowo wprowadzać nowe dane, co staje się uciążliwe, jeśli tylko wystawiasz więcej niż kilka faktur w miesiącu.

Ponadto wprowadzenie KSeF nie wiąże się jedynie z procesem wystawiania faktur. Wymaga też odpowiedniego zarządzania przepływem e-faktur. Kluczem do sukcesu staje się automatyzacja pracy. I tutaj przydadzą się kolejne funkcjonalności oferowane przez SaldeoSMART. Najważniejsze? Zacznijmy od automatycznego sprawdzania poprawności faktury przed jej wysyłką do KSeF oraz wizualizacji faktur (format xml, w którym generowane są faktury w KSeF nie należy do zbyt przystępnych). Dodając do tego zbiorcze wysyłanie i automatyczne pobieranie dokumentów z KSeF, możemy już jasno zobaczyć, że automatyzacja ułatwia korzystanie z KSeF.

Gdzie szukać wiedzy na temat KSeF?

Potrzebujesz sprawdzonych informacji o KSeF, żeby poczuć się pewniej? Skorzystaj z bezpłatnych materiałów, które przygotowaliśmy dla Ciebie. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nagrania, artykuły i webinary, a także kompendium wiedzy o KSeF.

Najnowsze