e-wydanie

7.9 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia 2024

Telewizor Samsung QLED do 4500 zł – który model wybrać?

Zależy ci na telewizorze, który zapewni doskonałą jakość obrazu? Jednym z najchętniej wybieranych sprzętów są modele Samsung QLED. Czy mając budżet 4500 zł, możesz kupić telewizor tego typu? Dowiedz się więcej o technologii QLED i sprawdź, jaki model w zakładanym przedziale cenowym będzie najlepszą opcją!

Co to jest QLED?

Zanim zaczniesz porównywać kolejne modele sprzętów, dobrze zacząć od wyjaśnienia, co to jest QLED. Skrót ten, oznaczający quantum dots light-emitting diodes nawiązuje do technologii kropek kwantowych. Warto jednak zrobić wstecz i dokładnie wyjaśnić, czym różnią się poszczególne rodzaje matrycy telewizorów.

Najwięcej na rynku jest telewizorów LED (light-emitting diodes). Matryca w tych telewizorach potrzebuje dodatkowego podświetlenia – stąd właśnie diody emitujące światło. QLED to bardziej zaawansowana, rozbudowana wersja LED. Wykorzystanie kropek kwantowych oznacza, że światło przechodzi przez kolorowe kropki różnej wielkości, umieszczone na specjalnej folii. Pozwala to uzyskać wiązkę światła o specyficznym widmie emisyjnym, które dalej przechodzi przez specjalne filtry, by w efekcie uzyskać mocne, nasycone kolory podstawowe RGB. Obraz, który widzisz na ekranie, prezentuje się znacznie bardziej naturalnie i zachwyca feerią barw! Telewizory QLED odznaczają się również wysoką jasnością panelu.

Czy QLED ma jakieś wady? Najczęściej wymienianą jest trudność w osiąganiu perfekcyjnej, nieprzeniknionej czerni. To domena technologii OLED, w której matryca złożona jest z samoświecących się pikseli i nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Sprzęty OLED są nawet dwukrotnie droższe od modeli QLED – dobrze mieć taką świadomość, szukając nowego telewizora.

Do niedawna technologia QLED zarezerwowana była wyłącznie dla modeli Samsunga – od jakiegoś czasu możesz ją spotkać również w urządzeniach TCL. Jednak to Samsung, jako marka, która stworzyła tę technologię, oferuje najszerszy wybór propozycji!

Telewizory Samsung QLED do 4500 zł

Na jaki model postawić, mając 4500 zł? Masz spory wybór! Zobacz najciekawsze modele QLED. Wszystkie sprzęty łączy system operacyjny Tizen, który jest świetnie oceniany przez użytkowników, a także – doskonałe recenzje, z którymi możesz się zapoznać przed zakupem.

  • SAMSUNG QE65Q77BAT – 65-calowy telewizor wyposażony w procesor AI Quantum 4K z technologią głębokiego uczenia się. Dba on o to, by wyświetlane obrazy były skalowane do rozdzielczości zbliżonej do 4K. Docenisz z pewnością także Upłynniacz Ruchu+, który zniweluje wszystkie rozmycia w dynamicznych scenach czy przy rozgrywkach. Fani gamingu także znajdą coś dla siebie: Zaawansowane Funkcje Dla Graczy+ to całe spektrum rozwiązań wartych uwagi. Sprzęt jest kompatybilny z Samsung SmartThings, możesz swobodnie zarządzać innymi urządzeniami tego producenta wprost z kanapy.
  • SAMSUNG QE55Q80BAT – mniejszy, 55-calowy model. Rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę, jest Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie matrycy LED. Co to w praktyce oznacza? To technologia, która pozwala precyzyjnie zarządzać podświetleniem, w praktyce dając lepszy kontrast i głębszą czerń. Docenisz również Procesor AI Quantum 4K, który skaluje obraz do rozdzielczości zbliżonej do 4K. Podobnie jak we wcześniej opisanym modelu, spodobają ci się takie rozwiązania, jak Zaawansowane Funkcje Dla Graczy+ czy Upłynniacz Ruchu+ oraz kompatybilność z Samsung SmartThings.
  • The Frame SAMSUNG QE50LS03BAU – jeden z najbardziej znanych modeli marki! To jego 50-calowa wersja z rozdzielczością 4K. Sprzęt wyróżnia się przede wszystkim tym, że zawieszony na ścianie, może wyglądać jak dzieło sztuki. Korzystając z Trybu Sztuka, możesz wybrać grafikę lub obraz, który ma być wyświetlany na ekranie. Spodoba ci się również system wymiennych ramek! Matowa powłoka ekranu sprawia, że możesz cieszyć się ulubionymi filmami lub programami nawet w słoneczny dzień! Jak wcześniejsze modele, jest kompatybilny z Samsung SmartThings.

Telewizory Samsung QLED w sklepie MediaMarkt cieszą się ogromnym zainteresowaniem! Gwarantują świetnej jakości obraz w dobrym budżecie. Porównaj modele, które wpadły ci w oko, by wybrać ten najlepiej spełniający twoje potrzeby!

Materiał partnera

Najnowsze