19 C
Warszawa
sobota, 25 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Polska 17-latka dostała się na Harvard

Uczennica II LO w Poznaniu – Natalia Siwek w tym roku dostała się na Uniwersytet Harvarda i od września rozpocznie studia na jednym z najlepszych uniwersytetów na świecie.

Natalia jest podopieczną Fundacji edukacyjnej Our Future Foundation, która bezpłatnie pomaga młodym Polakom i Ukraińcom w aplikacji na najlepsze światowe uczelnie – poinformowała Fundacja.

Poznanianka to laureatka i finalistka sześciu ogólnopolskich olimpiad, a także dwukrotna uczestniczka Licealnych Mistrzostw Świata Debat. Natalia prowadziła także własne projekty takie jak konferencja TEDx czy symulacje obrad ONZ-tu dla licealistów. Uczennica działa aktywnie w środowisku organizatorów i uczestników debat i organizuje warsztaty retoryczne dla rówieśników. Natalia Siwek reprezentowała Polskę na międzynarodowych turniejach takich jak m.in. Prague Debate Spring i World Schools Debating Championships.

– Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że udało mi się dostać na moje wymarzone studia. Nieoceniona była w tym pomoc moich najbliższych – rodziny i przyjaciół, jak i Fundacji OFF. Dzięki udziale w tygodniowym Rejsie Mentoringowym, czy ponad półrocznej pracy z mentorami, byłam w stanie dopracować szczegóły aplikacji i spełnić moje edukacyjne marzenie – mówi Natalia Siwek – podopieczna Fundacji OFF.

Według statystyk uczelni, co roku prawie 57 tysięcy uczniów z całego świata aplikuje na studia na Harvardzie. Spośród nich wybieranych jest nieco ponad tysiąc najlepszych aplikantów. W tym roku wśród nich znajdzie się Natalia.

– Miałem przyjemność wspierać Natalię jako jej mentor w ramach Programu Mantoringowego Our Future Foundation. Jej determinacja i pasja do nauki zaowocowały przyjęciem na prestiżowy Harvard College, co napawa mnie ogromną dumą. Natalia jest szalenie uzdolniona w wielu dziedzinach i jestem przekonany, że ma przed sobą wielkie szanse na dalszy rozwój – mówi Paweł Guzik – mentor OFF oraz absolwent Uniwersytetu w Oxfordzie i King’s College London.

W przyszłym roku, 17-latka sama zostanie mentorką Fundacji i będzie pomagać swoim młodszym kolegom i koleżankom aspirującym do tego, aby pójść w jej ślady. Our Future Foundation ma już 4-letnie doświadczenie we wspieraniu uzdolnionej młodzieży.

Do tej pory Fundacji udało się pomóc już ponad 150 młodym Polakom, którzy dzięki wsparciu mentorów oraz ciężkiej pracy rozpoczęli już naukę na wymarzonych uczelniach. Owocem działań Fundacji jest też konferencja Our Future Forum, podczas, której prelegenci dyskutują o dostosowywaniu polskiego systemu edukacji i szkolnictwa wyższego do wyzwań szybko zmieniającego się świata.

Źródło: PM/Pracodawcagodnyzaufania.pl

Najnowsze