16.8 C
Warszawa
niedziela, 23 czerwca 2024

PIB Group inwestuje w ReSolutions i wzmacnia ofertę reasekuracji jej polskich struktur brokerskich

PIB Group Limited (“PIB”) poszerza swój skład o  ReSolutions sp. z o.o., (“ReSolutions”), brokera reasekuracyjnego z siedzibą w Polsce. ReSolutions wnosi komplementarne usługi i doświadczenie do szybko rozwijających się struktur europejskiech PIB i wzmacnia reasekuracyjną część działalności brokerskiej Grupy w Polsce.

Informacja prasowa

To kolejna, już czwarta, inwestycja brytyjskiej grupy w Polsce. Po udanych transakcjach WDB, Brokers Union oraz spółek z grupy Exito (Exito Broker, Eko Broker, ECRB) do struktur dołączył broker reasekuracyjny ReSolutions sp. z o.o., który, wraz z ECRB, wzmocni działalność reasekuracyjną, stanowiąc istotny krok w jej międzynarodowej ekspansji.

PIB Group to dynamicznie rozwijająca się, niezależna grupa wyspecjalizowanych pośredników ubezpieczeniowych, wspierana przez wiodące na świecie fundusze private equity Apax Funds oraz The Carlyle Group. Obecnie Grupa jest obecna w dziewięciu krajach i generuje ponad £2bn składki przypisanej brutto.

Dołączenie ReSolutions do polskiej rodziny PIB Group skomentował Mariusz Muszyński, CEO PIB Group Poland, odpowiedzialny za realizację strategii konsolidacji polskiego sektora brokerskiego:

„Cieszy nas dołączenie specjalistów z ReSolutions do naszej Grupy. Inwestycja wzmocni kompetencje w zakresie reasekuracji oraz zdynamizuje działania z innymi spółkami w ramach PIB Group. Obecnie polskie struktury, w części brokerskiej, generują ok. 400 mln PLN składki, a dynamicznie powiększające się grono klientów coraz częściej sięga po pojemność ubezpieczeniową na rynki zagraniczne. Dotyczy to zarówno produkcji, jak i ryzyk budowlano-montażowych, morskich i tzw. nietypowych. Dzięki rozwojowi obszaru reasekuracji będziemy w stanie jeszcze lepiej zabezpieczać interesy naszych obecnych, jak i przyszłych klientów na rodzimym rynku.”

Dariusz Kalinowski, Prezes Zarządu ReSolutions, tak skomentował decyzję o przyłączeniu do Grupy: „Dołączenie do PIB Group jest doskonałym krokiem w rozwoju ReSolutions. Cieszy mnie, że nasza ugruntowana pozycja na polskim rynku, jak również wiedza i kompetencje zostały dostrzeżone i docenione przez PIB Group. Jestem przekonany, że wspólne działania skoncentrowane na oczekiwaniach klientów i możliwościach PIB Group przyniosą wiele korzyści.”

Decyzja ReSolutions o dołączeniu do coraz bardziej rozwijającej się międzynarodowej struktury Grupy PIB Ltd. jest częścią realizowanej strategii konsolidacji polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. Klienci ReSolutions skorzystają ze znacznie szerszej oferty wiodących praktyk i rozwiązań ubezpieczeniowych, dostępu do międzynarodowego rynku ubezpieczeniowego oraz stabilnej finansowo grupy.

Onno Janssen, CEO PIB Group Europe, skomentował: “ReSolutions jest doskonałym dopełnieniem naszej rodziny PIB Group, a ich obecność  przybliża nas o kolejny krok w naszej strategii konsolidacji polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. Zespół ReSolutions wnosi głęboką wiedzę, która dodatkowo wzmacnia naszą wizję stworzenia sieci wielu lokalnych liderów o doskonałych specjalizacjach, doświadczeniu brokerskim i doskonałej obsłudze.”

ReSolutions powstała w 2011 roku  jako podmiot skoncentrowany na świadczeniu usług brokerskich w zakresie reasekuracji.

Spółka skupiła się na obszarze ubezpieczeń majątkowych, w tym przede wszystkim na ryzykach offshore oraz tzw. liniach specjalistycznych, Financial Lines, jak m.in. reasekuracja ubezpieczeń POSI, BBB, a przede wszystkim ubezpieczeń D&O.

Od 2016 roku pod przewodnictwem Dariusza Kalinowskiego, CEO, spółka poszerzyła swoją działalność rozbudowując portfolio o ryzyka PD/BI, OC, czy CAR.

Wspierany przez wiodące na świecie fundusze private equity, Apax Funds i The Carlyle Group, PIB jest dynamicznym i zdywersyfikowanym niezależnym specjalistycznym pośrednikiem ubezpieczeniowym, który doświadcza szybkiego wzrostu organicznego i akwizycyjnego. Założona w 2015 roku firma PIB szybko rozwinęła się dzięki przejęciom i rekrutacji wybitnych specjalistów z bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem na rynku ubezpieczeniowym. Grupa PIB oferuje klientom dostęp do specjalistycznych zespołów, produktów i usług oraz posiada biura w Wielkiej Brytanii, na Wyspach Normandzkich, w Irlandii, Niemczech, Polsce, Danii, Hiszpanii, Włoszech i Holandii.

Najnowsze