7 C
Warszawa
wtorek, 16 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Galeria w cieniu wojny

W Galerii Delfiny na warszawskim Powiślu miał miejsce kolejny wieczór w ramach spotkań autorskich pod hasłem „e-Spotkania z książką”. Tym razem gościem galerii był Robert Kuraszkiewicz, autor książki „Świat w cieniu wojny”.

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego wspólnie z Galerią Delfiny zorganizowała kolejne spotkanie w ramach „e-Spotkań z książką”. To cykl debat autorów i ekspertów, prowadzonych on-line, zapoczątkowany jeszcze w okresie pandemii. Jak przekonują organizatorzy; spotkania w Galerii Delfiny cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że na stałe wpisały się już w repertuar galerii.

Podczas ostatniego spotkania, wspólnie z autorem Robertem Kuraszkiewiczem, dyskutowali: Marek Jurek, historyk i były Marszałek Sejmu RP; redaktor Łukasz Warzecha (Do Rzeczy) oraz redaktor Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna).

„Świat w cieniu wojny” to tytuł najnowszej książki Kuraszkiewicza, w której autor podejmuje próbę głębokiego i unikatowego spojrzenia na fundamentalne zmiany w trakcie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Ocenia polską politykę i przedstawia postulaty dotyczące efektywnego realizowania naszego interesu narodowego.

Relację z wydarzenia można obejrzeć na kanale You Tube Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego.

Najnowsze