22.8 C
Warszawa
sobota, 18 maja 2024

PASJA, WIEDZA I ODWAGA: TRIUMF BOHATERÓW W ŚWIECIE UBEZPIECZEŃ

Branża ubezpieczeń, tak jak każda inna, ma swoją specyfikę. Często jako brokerzy, agenci, czy ubezpieczyciele zadajemy sobie pytanie: Jak świadomie kroczyć w przyszłość stawiając na pierwszym miejscu ludzi?

W dzisiejszych czasach nie jest to wcale łatwe, jedni toną w paragrafach odbierając sens umowie ubezpieczenia, inni chcą działać tak samo, jak 20 lat temu, gdy świat ubezpieczeń był inny. Pomiędzy wszystkim są ludzie i to oni są najważniejsi.

Na konkretnym kursie 

Dlatego Stowarzyszenie Brokerów wyznacza konkretny kurs – odwaga, wiedza oraz otwartość na dyskusje i wprowadzanie zmian, które oddają ducha ubezpieczeń – kształtują wartości, jakim służą umowy ubezpieczeniowe – ochronie, edukacji i świadomości ryzyka. Odzwierciedlają poszanowanie dla wszystkich stron rynku ubezpieczeniowego. Stawianie ludzi w centrum – nie polega na bezmyślnym szafowaniu pojęciem misselingu, lecz jest etapem drogi, w której odnajdujemy znaczenie definicji bezpieczeństwa, a to pojęcie jest ściśle związane ze światem ubezpieczeń.

Dynamiczny rozwój technologiczny, automatyzacja i coraz śmielsze wykorzystanie AI sprawiają, że realia naszego życia zmieniają się niemalże z miesiąca na miesiąc. Stajemy w obliczu nowych wyzwań. W tyglu rzeczywistości ludzie, którzy potrafią bezinteresownie wspierać naszą branżę nowymi pomysłami, inicjatywami czy też krzewią wiedzę wśród kolejnych pokoleń, są prawdziwymi bohaterami.

HEROIZM TO PODSTAWOWA BARWA LUDZKIEJ EGZYSTENCJI

W dzisiejszych czasach każdy bohater jest na wagę złota. Zwłaszcza, gdy jego bohaterstwo jest bezinteresowne i wypływa z wewnętrznej motywacji. Tacy ludzie są inspiracją dla innych, dlatego należy o nich mówić głośno i podkreślać, jakie znaczenie ma to dla całej społeczności, branży, a co ważniejsze przyszłych pokoleń.

PLATYNOWY BROKER – BOHATER W ŚWIECIE UBEZPIECZEŃ

Stowarzyszenie Brokerów Ubezpieczeniowych w Polsce zakończyło tegoroczną edycję konkursu PLATYNOWY BROKER 2023. W ramach tych działań wybierana jest osoba, która nieustannie pracuje na rzecz naszej branży, wprowadzając zmiany, które kształtują rynek, na jakim działamy.

Wśród wielu bohaterów wyłoniono zwyciężczynię: IZABELĘ KRÓL. To wyjątkowa osobistość, jej niepohamowana pasja, odwaga w podejmowaniu ryzyka i nieustanna praca uczyniły ją nie tylko liderem, ale i inspiracją dla całej branży ubezpieczeniowej. Izabela Król jest fanem edukacji, co więcej uważa, że edukacja jest jednym z najlepszych filarów w budowaniu długoterminowej relacji, tak ważnych w świecie ubezpieczeń korporacyjnych.

W 2014 roku w AIG zainicjowała Akademię AIG, która skierowana była do ówczesnych partnerów biznesowych – brokerów, i która wg niej zapoczątkowała na naszym rynku erę regularnych szkoleń. W UNIQA stworzyła projekt Akcelerator Wiedzy Brokera, chwilę potem przyszła pandemia, ale mimo to kontynuowała i przeniosła szkolenia na platformę on-line, która obecnie ma ponad 3000 użytkowników.

Izabela Król jest również koordynatorem akcji GWIAZDOR od 2011 roku, to jej prywatna inicjatywa. – Zaangażowałam swoich znajomych z branży i śmieje się, że z tą akcja trafiłam na bardzo dobry grunt, jakim jest rynek ubezpieczeniowy. Ludzie w naszej branży są cudowni. Dowodem na to są kolejne lata akcji gwiazdor, gdzie co roku podwajałam liczbę dzieci, do których trafiała pomoc, właśnie dzięki zaangażowaniu osób z branży. Uczestniczy w niej chyba cały rynek ubezpieczeniowy, od brokerów po ubezpieczycieli, likwidatorów szkód, agencji, rzeczników finansowych i wiele więcej, a medialnie wspiera mnie Marcin Broda z Zespołem Dziennika Ubezpieczeniowego – wyjaśnia Izabela Król.

Platynowy Broker to nie tylko tytuł. To przede wszystkim wyraz uznania dla osoby, która swoją pracą zrobiła coś więcej, niż tylko spełniła oczekiwania. Jak powiedziała Magdalena Witkiewicz: Nie wszyscy o tym wiedzą, ale każdy dobry człowiek może być bohaterem.

DUMNYM KROKIEM KU PRZYSZŁOŚCI

W sercu współczesności rodzi się nowa era bohaterów – tych, którzy z pasją i oddaniem, wbrew wszystkim przeciwnościom, z sercem na dłoni dzielą się wiedzą, przekazując iskrę inspiracji kolejnym pokoleniom, które patrzą na nich z podziwem i nadzieją. Ich nieoceniona rola w przekształcaniu sektora jest dowodem niesamowitej determinacji, głębokiego zaangażowania i prawdziwej miłości do tego, co robią. Płynąca z ich działań wewnętrzna motywacja do służenia społeczności jest niczym jasny promień światła, wskazujący drogę w mrocznym tunelu niepewności. W ich oczach widzimy refleksję przyszłości branży, pełnej innowacji, współpracy i nieskończonych możliwości. Kroczmy zatem wspólnie dumnym krokiem ku przyszłości, wierząc, że takich bohaterów będzie coraz więcej w naszym gronie.

Tekst przygotowany przez Stowarzyszenie Brokerów Ubezpieczeniowych w Polsce

Najnowsze