18.4 C
Warszawa
piątek, 19 lipca 2024

Damrota Garden oaza zieleni w centrum Katowic

Rozmowa z Krzysztofem Lasoniem, prezesem zarządu spółki Millenium Inwestycje.

W naszym regionie na rynku nieruchomości odnotowujemy coraz więcej projektów. Jednym z najnowszych przedsięwzięć spółki Millenium Inwestycje jest Damrota Garden. Na czym polega wyjątkowość tego projektu? Co przede wszystkim może zainteresować potencjalnych nabywców?

Dla mnie Damrota Garden to kwintesencja nowoczesnego miasta, jakim zdecydowanie są Katowice. Mamy tutaj doskonałe połączenie dogodnej, śródmiejskiej lokalizacji z ponadczasową architekturą, a to wszystko w otoczeniu zieleni. To wręcz idealna propozycja dla wszystkich, którzy ze względów osobistych bądź zawodowych nie chcą rezygnować z centralnej lokalizacji, ale także chcieliby korzystać z uroków posiadania własnej, zielonej oazy. Damrota Garden odpowiada też na potrzeby klientów ceniących sobie wygodę, elegancję, dbałość o detale oraz całą paletę dodatkowych udogodnień, którą przygotowaliśmy z myślą o przyszłych mieszkańcach Damrota Garden. Począwszy od całodobowej obsługi concierge’a, przez organizację codziennych sprawunków, studio jogi, salę konferencyjną, kończąc na usłudze pet service, która zadba o potrzeby naszych zwierzaków. A proszę mi wierzyć, że to nie wszystko!

Milenium Inwestycje projektują mieszkania dla różnych grup odbiorców. W jaki sposób najnowszy projekt jest elastyczny pod kątem dostosowania wnętrza nieruchomości do indywidualnych potrzeb i gustów nabywców? Czy potencjalny klient będzie miał możliwość zasięgnięcia porady u profesjonalnego projektanta wnętrz?

Damrota Garden to inwestycja przygotowana z myślą o klientach, którzy bardzo jasno precyzują swoje oczekiwania. W swoich projektach stawiamy na dotarcie do osób, dla których znalezienie swojego miejsca na ziemi to bardzo świadomy proces. Są to osoby, które wiedzą czego oczekują i ich wybory nie są chwilowe czy przypadkowe. Dlatego oczywiście stawiamy tutaj na indywidualne podejście do ich potrzeb, ponieważ wiemy, jak istotnymi elementami są one w kreowaniu własnej przestrzeni. Mamy cały wachlarz apartamentów odpowiadających na przeróżne potrzeby, a sam projekt budynku bardzo nam w tym pomaga. Dodatkowo, apartamenty na różnych kondygnacjach mają nawet różną wysokość. Wychodząc naprzeciw naszym klientom przygotowaliśmy także usługę, tzw. „pod klucz”, w której oddajemy apartament gotowy do zamieszkania. Każdy klient ma możliwość wyboru projektanta i stworzenia własnego, oryginalnego projektu również w taki sposób, że wszystkie prace są wykonywane przez wykwalifikowany zespół, ograniczając tym samym czas i stres samego inwestora. Brzmi wspaniale, prawda? Nie jest to więc standard wykończenia, w którym wybór wykorzystanych materiałów jest ograniczony czy z góry narzucony.

Jak duże będą mieszkania w Damrota Garden?

Tutaj możemy się pochwalić naprawdę sporym wyborem – począwszy od 32 metrów kwadratowych, przez 50 metrów kwadratowych aż do 157 metrów kwadratowych. Co ciekawe, apartamenty na 3 piętrze posiadają nawet 100-metrowe tarasy. Daje nam to pewność, że nasi klienci znajdą tu odpowiedź na swoje wyjątkowe potrzeby. Szczególnie w kategorii powyżej 100 metrów kwadratowych, gdzie zwykle wybór bywa ograniczony lub wiąże się z zakupem na przykład dwóch apartamentów, aby uzyskać swoją wymarzoną przestrzeń. Penthouse’y na dwóch najwyższych kondygnacjach to już powierzchnie od 140 do nawet 370 metrów kwadratowych, które także będą posiadały tarasy z widokiem na panoramę Katowic.

Damrota Garden to inwestycja położona w samym centrum Katowic. Ta świetna lokalizacja oznacza zaspokojenie wszystkich potrzeb przez mieszkańców budynku – od komunikacyjnych, po handlowe czy rekreacyjne. Jakie czynniki były kluczowe przy wyborze tej lokalizacji?

Dokładnie takie. Mamy już bardzo cenne doświadczenie z Bażantowa, gdzie udało nam się stworzyć prawdziwe miasto w mieście, które jest praktycznie samowystarczalne. Jako ciekawostką, a zarazem najlepszą reklamą dla nas jest fakt, że sami od lat mieszkamy na Bażantowie. W Damrota Garden chcieliśmy pójść o kilka kroków dalej i przenieść samowystarczalną, zieloną oazę do centrum miasta, co daje naszym klientom całkiem nową perspektywę. Mogą mieć dosłownie wszystko na wyciągnięcie ręki. Mówimy tutaj o wyższej kulturze wygody.

Warto wiedzieć, że Damrota Garden zostało zaprojektowane przez Tomasza Koniora, świetnego architekta, mającego na koncie mnóstwo nagród i wyróżnień. W jaki sposób udało się nawiązać współpracę przy tym projekcie?

Z nieskrywaną dumą mogę powiedzieć, że z panem Tomaszem Koniorem znamy się od lat i nie jest to nasz pierwszy, wspólny projekt. W momencie, kiedy pojawił się pomysł na nową, prestiżową inwestycję, wiedzieliśmy od samego początku, że tylko on będzie mógł zamienić naszą wizję w rzeczywistość. I po raz kolejny udało nam się wspólnie stworzyć projekt, z którego jesteśmy bardzo dumni. Ze względu właśnie na lokalizację chcieliśmy „wzbogacić” nasze miasto o piękny i ponadczasowy budynek, który będzie cieszył oko.

Jeśli chodzi o architekturę, historia Katowic jest znana z projektów typu domy – ogrody. Taki sam charakter będzie miało również Damrota Garden. Co zdecydowało o odwołaniu się do tej historii miasta? Albo do rozwiązań funkcjonujących m.in. we Włoszech?

Architektura Damrota Garden nawiązuje do Bosco Verticale, czyli tłumacząc dosłownie- pionowy las. Tutaj inspiracją dla zespołu naszych architektów była para mieszkalnych wieżowców w dzielnicy Porta Nuova w Mediolanie. Wieżowce te porasta las składający się z łącznie 900 drzew. Poza tym, że jest to ponadczasowe połączenie natury i architektury na najwyższym poziomie, to rozwiązanie idealnie odpowiada na potrzeby współczesnego świata. Jak już wspominałem, Katowice to nowoczesne miasto, które w szybkim tempie się rozwija, przyciąga swoją otwartością i od lat odczarowuje mit typowo przemysłowej, szarej infrastruktury. Śląscy architekci zawsze wyznaczali nowe trendy i nie bali się eksperymentować, czego przykładem jest chociażby Spodek. Dla wielu odwiedzających, Katowice są też zaskakująco zielone. Suma tych wszystkich elementów doprowadziła nas do stworzenia projektu Damrota Garden, który w bardzo nowoczesny, ale i ponadczasowy sposób łączy wszystko, co od lat grało nam w naszej śląskiej duszy.

Coraz większe znaczenie przy projektach osiedli mieszkaniowych odgrywa wszechobecna zieleń, zrównoważony rozwój, troska o środowisko. Czy te elementy są uwzględnione również w najnowszym projekcie?

Naturalnie! Sam projekt budynku zakładający nasadzenie roślinności dostosowanej zarówno do naszego klimatu, jak i nasłonecznienia sam w sobie stanowi coś w rodzaju tężni dla całej okolicy. Idealnie spełnia więc warunki zielonego budynku. Nie od dziś wiadomo, że towarzystwo roślin doskonale wpływa nie tylko na relaks, ale daje nam możliwość głębszego oddechu i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Latem taki budynek nie nagrzewa się tak szybko, a zimą lepiej izoluje przed utratą ciepła. Wraz z zastosowaniem najnowocześniejszych materiałów budowlanych daje nam gwarancję na wiele lat, co jak najbardziej wpisuje się w zielone trendy.

Dodatkowo, system nawadniania roślin będzie wykorzystywał „deszczówkę”, co w naszym klimacie daje gwarancję również na to, że nasze rośliny będą w świetnym stanie. Planujemy także zastosowanie paneli fotowoltaicznych, które dostarczą energię do oświetlenia części wspólnych budynku, a nasi mieszkańcy naładują także swoje „elektryki” na specjalnie przygotowanych do tego stanowiskach. Nawet te dwukołowe. Podobnie jak nasi klienci, bardzo poważnie podchodzimy do dbałość o środowisko naturalne i naszym priorytetem jest udowodnienie, iż elegancja, luksus, prestiż mogą i wręcz powinny być eko.

W Damrota Garden będzie można także pracować. Na czym będzie opierać się to rozwiązanie?

Na niższych kondygnacjach stworzyliśmy apartamenty odpowiadające na potrzeby takich właśnie Klientów, którzy pragną mieć swoje domowe biuro, dając im także możliwość pracy z własnego ogrodu.

Pomyśleliśmy także o klientach, którzy pragną cały swój biznes przenieść bliżej domu. Damrota Garden to idealny przykład budynku mixed-use, gdzie znajdą się lokale usługowe, ale także przestrzenie od 110 do nawet 1100 metrów kwadratowych. Oczywiście nasi biznesowi klienci mogą liczyć na pełne wsparcie i zaplecze strefy biznesowej, takich jak sala konferencyjna, organizacja eventów czy cateringu.

Przez swoje rozwiązania Damrota Garden będzie się wyróżniał na rynku nieruchomości luksusowych. Jakie trendy na tym rynku dzisiaj dominują?

Potencjalnym kupującym nieruchomości luksusowe musimy zaoferować coś extra. Tutaj czynniki takie jak: prestiżowa lokalizacja, jakość wykończenia, możliwości personalizacji projektów to za mało. Klienci mają teraz znacznie wyższe oczekiwania i premium oznacza, że na te potrzeby umiemy odpowiedzieć w odpowiednim momencie, ale staramy się też wyjść przed orkiestrę. Zadaniem dewelopera premium jest roztoczenie wizji, jak życie może wyglądać w danym miejscu, jakie pozytywne zmiany może wprowadzić i jak spełnić marzenia…

Najnowsze