19.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Wojna o inteligentne liczniki

Polska firma Esmetric Group, która dostarcza inteligentne liczniki energii energetycznej, zgłosiła działania firmy Apator do UOKiK oraz podjęła kroki prawne mające na celu ochronę swojego dobrego imienia. Spółka w oświadczeniu wskazała, że w ostatnich tygodniach firma Apator wielokrotnie podejmowała próby dezinformacji i manipulacji opinią publiczną poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat Esmetric Group.

Esmetric w swoim oświadczeniu wyraziła sprzeciw wobec działań firmy Apator, które zdaniem spółki wyraźnie noszą znamiona czarnego PR oraz mają na celu oczernienie Esmetric oraz ich partnerów biznesowych jak również urządzeń dostarczanych przez spółkę w konsorcjum z litewską firmą Elgama – Elektronika.

Jak pisze w oświadczeniu Piotr Golik prezes zarządu Esmetric: „W ostatnich tygodniach firma Apator wielokrotnie podejmowała próby dezinformacji i manipulacji opinią publiczną poprzez rozpowszechnianie informacji niezgodnych ze stanem faktycznym oraz wprowadzających w błąd. Te działania są całkowicie nieakceptowalne i naruszają zasady etyki biznesowej oraz fair play w konkurencji. Firma Apator publikując sponsorowane materiały atakowała nie tylko konsorcjum Esmetric Group i Elgama Elektronika, ale także pośrednio stawiała zarzuty klientom Esmetric Group.”

Esmetric Group w oświadczeniu podkreśla, że wszystkie działania Apator zostały poddane dokładnej analizie. W jej efekcie zarząd Esmetric Group podjął decyzję o zgłoszeniu działań firmy Apator do UOKiK oraz podjął działania prawne przeciwko Apator S.A., mające na celu ochronę dobrego imienia Esmetric Group.

Najnowsze