22.5 C
Warszawa
sobota, 13 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

30 lat Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji kończy w tym roku 30 lat. Od 1993 r. zarządza europejskimi projektami i inicjatywami umożliwiającymi Polakom zdobywanie nowych umiejętności. FRSE pełni także funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Od 2017 r. odpowiedzialna jest za udział Polski w WorldSkills i EuroSkills – największych na świecie konkursach branżowych. W tym roku fundacja pełniła rolę organizatora europejskich mistrzostw EuroSkills 2023 Gdańsk, z których Polacy przywieźli 13 medali.

Dofinansowanie udzielone przez FRSE w ciągu ostatnich 30 lat wyniosło ok. 11 mld zł, a z programów przez nią wspieranych skorzystało łącznie blisko półtora miliona uczestników.

Już 30 listopada podczas uroczystej gali w Warszawie Fundacja podsumuje swoje osiągnięcia, ale też zainspiruje wszystkich do spojrzenia w przyszłość. Dynamiczny rozwój nowych technologii i cyfryzacja sprawiają, że nabywanie nowych umiejętności oraz koncepcja uczenia się przez całe życie ma ogromne znaczenie dla przyszłości europejskiej gospodarki.  

Podczas jubileuszu odbędzie się także gala wręczenia nagród w konkursach: EDUinspiracje, EDUinspirator, EDUinspiracje Media, European Language Label oraz EITA.

Konkurs EDUinspirator – uhonoruje osoby zaangażowane w zmiany swojego otoczenia przy wsparciu programów, takich jak EKS czy Erasmus+. Z kolei EDUinspiracje wyłonią najlepsze projekty. W EDUinspiracje Media poznamy dziennikarzy, youtuberów, influencerów, którzy w przystępny sposób prezentują problematykę związaną z inicjatywami edukacyjnymi.

Najnowsze