25.1 C
Warszawa
sobota, 25 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Konsekwentne działanie i ciężka praca podstawą sukcesu

Małgorzata Jarosińska-Jedynak

Kluczem do sukcesu w karierze ministra jest konsekwentne działanie i ciężka praca, a także otwartość i szerokie myślenie, które znacznie ułatwia rozwój – mówi Małgorzata Jarosińska- Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju.

To bardzo ważne, żeby nie zamykać się w jednym znajomym temacie, tylko szukać ciągle nowych rozwiązań. Dzisiaj musimy mieć bardzo otwarte i elastyczne umysły do tego, żeby podążać za tymi trendami rozwojowymi – podkreśla Jarosińska-Jedynak, absolwentka Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej oraz studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy na tej samej uczelni.
– Myślę, że gdybym się ukierunkowała tylko i wyłącznie na jeden obszar, nie byłabym dzisiaj w tym miejscu, w którym jestem, bo te wszystkie ścieżki, te wszystkie szczeble kariery, pomogły mi się rozwinąć – dodaje.

Według Sławomira Majmana, wicedyrektora Instytutu Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego i byłego prezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, jeżeli chce się studiować stosunki międzynarodowe, warto rozważyć wyjazd na studia do Moskwy, Wiednia, Stanów Zjednoczonych lub Chin, ponieważ polskie uczelnie nie zapewniają odpowiedniego rozmachu i globalnego spojrzenia na świat. – To spojrzenie można dostać tylko w krajach, które uprawiają politykę globalną albo mają historyczne korzenie takiej polityki – zaznacza Majman, który sam jest absolwentem Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.

Wskazówek dotyczących kariery pisarskiej udziela natomiast Marcin Brzeziński, historyk, pisarz i autor wystaw fotograficznych. – Jeżeli ktoś uważa, że dobrze pisze i dostaje sygnały z zewnątrz, że to, co napisał, jest łatwe, lekkie, przyjemne, ale jednocześnie zawiera jakąś głębszą treść, warto, żeby się nad tym zastanowił – mówi. Dodaje, że oprócz kursów i szkoleń z zakresu pisania, które są oczywiście wskazane, bardzo istotne jest sięganie po różnorodne gatunki literatury – żeby zobaczyć, jak się pisało kiedyś, a jak dzisiaj, jak ewoluował język pisarzy. W wypowiedzi dla AZiR radzi również, jak rozwijać warsztat pisarski i od czego warto zacząć.

Na platformie edukacyjnej azir.edu.pl regularnie zamieszczane są nowe filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

KD

Najnowsze