27.9 C
Warszawa
wtorek, 28 maja 2024

Rynek recyklingu w Polsce

Świadomość ekologiczna Polaków praktycznie nie istnieje…

rynek_recyklingu_w_Polsce.pdf

Ilość śmieci zaczyna rosnąć, gdy oddalamy się od miejsc w których mieszkamy. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie urlopów często zapominamy, co to śmietnik.

Gospodarka obiegu zamkniętego

Odpady produkcyjne wykorzystywane jako surowce wtórne – to główne założenie gospodarki obiegu zamkniętego. Mądre zarządzanie zasobami ma w dłuższej perspektywie poprawić jakość powietrza, ale też zwiększyć konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. Oznacza bowiem konieczność wypracowania rozwiązań, które ograniczą ilość niewykorzystywanych surowców.

Segregować śmieci tak, by pomóc naturze

Wraz ze wzrostem liczby ludzi na Ziemi, rozwojem technologii oraz przemysłu, odpadów jest coraz więcej, a w dodatku są one coraz trwalsze. Rozkład niektórych może trwać nawet kilkaset lat.

Wspierać tych, dla których ochrona naszej planety jest priorytetem

Kupujmy ekologicznie. Oszczędzajmy wodę.Oszczędzajmyenergię elektryczną. Umiejętne segregowanie.

Określić standardy

Przepisy dotyczące postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym, które weszły w życie w 2018 roku, mają uszczelnić rynek. Ustawa wprowadza możliwość niezapowiedzianego audytu fi rm przetwarzających i zbierających zużyty sprzęt. Zdaniem ekspertów przepisy skupiają się jednak na kwestiach formalnych. Brakuje zaś wskazania standardów, wedle których sprzęt powinien być utylizowany.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze