17.2 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca 2024

Rynek pośrednictwa finansowego

Czy rynek pożyczek zwalnia? Co wpłynie na przyszłość branży pośrednictwa? Jak wybrać kredyt dla firmy?

rynek_posrednictwa_finansowego.pdf

Według ostatniego badania „Sektor instytucji pożyczkowych w Polsce”, przeprowadzonego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, pierwsze półrocze minionego roku było dla instytucji pożyczkowych okresem wzrostu ogólnej wartości udzielonych pożyczek i stabilizacji bazy klientowskiej. W ostatnich latach obserwowana jest jednak zmienność dynamiki wzrostu, co świadczy o dużej  wrażliwości tego sektora na zmiany regulacji.

Co wpłynie na przyszłość branży pośrednictwa?

W dłuższej perspektywie można będzie spodziewać się powrotu tradycyjnego modelu pośrednictwa, bowiem gdy banki zaostrzą warunki udzielania kredytów, klienci nie będą poszukiwać najlepszych ofert
na rynku, a w ogóle banków chcących im udzielić kredytu.

Wybrać kredyt dla firmy

Jak pokazują dane z raportu „Nowoczesne IT w MŚP 2017” przeprowadzonego dla Microsoft, aż 73 proc. właścicieli i pracowników z tego sektora czuje się spokojna o swoją przyszłość. Przedsiębiorcy planują również zwiększenie wydatków na elementy funkcjonowania firmy, które zwiększą jej konkurencyjność – we wspomnianym badaniu, np. dodatkowy zastrzyk gotówki na nowe technologie zadeklarowała bowiem aż połowa respondentów. Tylko czym mogą sfi nansować swój rozwój, jeśli nie posiadają na to własnych środków?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze