e-wydanie

4.5 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia 2024

Rynek powierzchni biurowych

Rynek biurowy w Polsce w 2017 roku

Rynek_powierzchni__biurowych.pdf

 Najbardziej chłonnym i najszybciej rozwijającym się rynkiem biurowym w Polsce pozostaje Warszawa. W 2017 roku pod względem popytu na biura aglomeracja warszawska miażdżąco zdystansowała pozostałe lokalizacje biurowe w kraju. (…)

Zdrowy pracownik w wygodnym biurze

Hamaki czy kapsuły do spania, tzw. sleeping pods, biurka do pracy na stojąco lub z bieżnią, stołówki serwujące organiczne posiłki, ścianki wspinaczkowe, pola do gry w mini golfa czy w końcu usługi spa i masaże dla pracowników. To nie marzenia, a siedziby wielu globalnych marek, które z powodzeniem wprowadziły strategię wellness do swojej firmy. (…)

TOP 10 NAJCIEKAWSZYCH INWESTYCJI BIUROWYCH

PRZESTRZEŃ BIUROWA SZYTA NA MIARĘ

Rynek biurowy w Polsce przeżywa rozkwit o niespotykanej wcześniej dynamice. Wpływa na to wiele czynników. Przede wszystkim utrzymująca się od dłuższego czasu dobra koniunktura w gospodarkach europejskich i światowych, jak również czynniki związane z wizerunkiem Polski jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania dla polskich i zagranicznych firm. (…)

BIURO – WŁASNE CZY WYNAJĘTE?

Rynek nowoczesnych powierzchni biurowych w Polsce w ostatnich latach skoncentrował się na ofercie biur pod wynajem. Inwestycje, które pozwalają na zakup powierzchni w standardzie klasy A indywidualnym przedsiębiorcom można policzyć dziś na palcach jednej ręki. Tymczasem coraz więcej firm rozważa zakup własnego lokalu. Czy moda na biura na własność ma szansę wrócić nad Wisłę? (…)

W poszukiwaniu komfortowego biura

Duża dostępność powierzchni biurowych sprawia, że najemcy mają w czym wybierać i nie wahają się przed zmianą lokalizacji siedziby firmy. Z raportu Cuchman&Wakefield wynika, że rekordowa wielkość nowej powierzchni biurowej, która pojawiła się na rynku nieruchomości komercyjnych w ostatnich latach, wpływa na coraz silniejszą konkurencję między wynajmującymi. (…)

Najnowsze