26.5 C
Warszawa
czwartek, 30 maja 2024

Ochrona zwierząt czy biznes

Co jest celem? Zwierzęta, czy zarobek?

ochrona_zwierzat__czy_biznes.pdf

Różnego rodzaju organizacje społeczne odgrywają ogromną, zarówno pozytywną, ale często także negatywną, rolę w Polsce. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt nadaje ogromne uprawnienia organizacjom, które mają w swoich celach statutowych ochronę zwierząt. Będą one mogły na przykład w asyście policji odbierać zwierzęta właścicielom, a wszelkie koszty pokrywać będzie gmina. (…)

Zakaz uboju rytualnego jest niezgodny z prawem Unii Europejskiej

Z Łukaszem Dominiakiem, dyrektorem generalnym Krajowej Rady Drobiarstwa, rozmawiał Dominik Cwikła. (…)

Ubój rytualny jest zgodny z Konstytucją, ale jego zakaz już nie

Z Wiesławem Różańskim, prezesem Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego, rozmawiał Dominik Cwikła. (…)

Zgodnie z prawem? Nie, dziękuję

Głośny projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt trafi ł pod obrady komisji ustawodawczej, która mimo wypunktowanych przez Biuro Analiz Sejmowych i Biuro Legislacyjne licznych wad prawnych, postanowiła dopuścić go do dalszych prac. (…)

Ekonomia, głupcze!

Meble, przetwory zbożowe i skóry zwierząt futerkowych. Tak wygląda podium rankingu opublikowanego przez BZ WBK w 2016 roku prezentującego branże o największym potencjale eksportowym w Polsce. Analitycy, jeśli przyjrzymy się rozwojowi wymienionych sektorów, okazali się nieomylni. (…)

Cyrk ze zwierzętami czy bez?

Czy niedługo legendarne cyrki ze zwierzętami odejdą do lamusa? Nie jest to wykluczone za sprawą polityków wszystkich opcji, którzy postanowili „podgryźć” artystów cyrkowych. (…)

 

Najnowsze