12.8 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Mokate otrzymała tytuł w kategorii Programy stażowe za tworzenie szans rozwoju zawodowego na lokalnym rynku pracy.

dr Adam Mokrysz - prezes zarządu Mokate, CEO Grupy MokateMokate otrzymała tytuł w kategorii Programy stażowe za tworzenie szans rozwoju zawodowego na lokalnym rynku pracy.

dr Adam Mokrysz – prezes zarządu Mokate, CEO Grupy Mokate

Czym dla Państwa firmy jest tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania? Czy ten tytuł w jakiś sposób nobilituje firmę?

Niewątpliwie jest to dla nas nobilitacja. Mokate zostało nagrodzone przez szanowane i uznane instytucje i to w kategorii bardzo dla nas ważnej, czyli „Programy stażowe”. Z roku na rok stajemy się coraz bardziej nowoczesną firmą, kreujemy trendy na rynku. Nieustannie się rozwijamy i potrzebujemy młodych i mądrych ludzi, którzy wniosą do naszej firmy pasję, nowatorskie pomysły i wiedzę. Gdy połączymy to z doświadczeniem naszych pracowników i najnowocześniejszym parkiem maszynowym w Europie, uzyskamy niesamowite efekty. Niespotykaną elastyczność w tworzeniu nowych produktów, zdolność do kreowania nowych potrzeb wśród konsumentów i najwyższą jakość obsługi kontrahentów z całego świata.

Co zmieniło się po odebraniu statuetki? Czy to dla Państwa zamknięcie jakiegoś okresu działań, czy wręcz przeciwnie, zachęta do dalszych działań?

Doskonale w Mokate rozumiemy, że firma to pracownicy. Rozwijamy się dzięki wspaniałym ludziom. Staramy się stworzyć im jak najlepsze warunki pracy. Nagroda „Pracodawca Godny Zaufania” potwierdza to, że nasze działania idą w dobrym kierunku. Od lat współpracujemy z uczelniami wyższymi, wymieniając się wiedzą i doświadczeniem. Bierzemy chociażby udział w pracach Rady Pracodawców przy Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza. Na podstawie naszych praktycznych doświadczeń, uczelnia ta dopasowuje swój program nauczania do aktualnych wymogów rynku pracy. My z kolei korzystamy z pomysłów najlepszych studentów, współorganizujemy konkursy z zakresu marketingu, wzornictwa przemysłowego, czy ekonomii. Wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach tworzymy prace naukowe, badawcze i eksperckie. Na bieżąco uzgadniamy programy praktyk studenckich i staży. Efekty obserwujemy na co dzień – nowi pracownicy, którzy zostają w Mokate po odbyciu stażu, doskonale sobie radzą na nowoczesnych stanowiskach pracy.

Jakie są najbliższe plany firmy, jeśli chodzi o działania z zakresu CSR?

Będziemy kontynuować to, co robimy od lat – czyli tworzyć jak najlepsze warunki pracy i… zdobywać nowe rynki na świecie. Nagroda Pracodawca Godny Zaufania zobowiązuje, tym bardziej, że ma za zadanie promować wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi, polityki pracowniczej i socjalnej.

Najnowsze