e-wydanie

7.9 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia 2024

Koniecznie przeczytaj

Stały procent na Ukrainę?

Korea a sprawa polska

RZECZPOSPOLITA BABSKA

RYNEK CONTACT CENTER

Polska Grupa Górnicza otrzymała tytuł w kategorii Edukacja

Jerzy Janczewski - wiceprezes zarządu ds. pracowniczych, Polska Grupa GórniczaPolska Grupa Górnicza otrzymała tytuł w kategorii Edukacja, za kompleksową ofertę edukacyjną, adresowaną do pracowników i potencjalnych pracowników, wpisującą się w koncepcję, jaką stosuje Polska Grupa Górnicza – „Organizacji uczącej się”.

Jerzy Janczewski – wiceprezes zarządu ds. pracowniczych, Polska Grupa Górnicza

Czym dla Państwa firmy jest tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania? Czy ten tytuł w jakiś sposób nobilituje firmę?

Tytuł Pracodawca Godny Zaufania jest dla nas zwieńczeniem działań jakie nasza spółka podejmuje w obszarze edukacji swoich obecnych jak i przyszłych pracowników – bo to w tym obszarze zostaliśmy dostrzeżeni przez kapitułę konkursu. Miło nam, że liczne działania edukacyjne zyskały uznanie w oczach osób przyznających nagrodę. Współpraca edukacyjna z uczelniami oraz szkołami średnimi w zakresie praktycznej nauki zawodu i kształcenia dualnego, po programy stypendialne dla uczniów i studentów oraz liczne programy rozwojowe dla naszych pracowników może świadczyć, że jesteśmy firmą stawiającą na edukację i kwalifikacje naszych pracowników.

Co zmieniło się po odebraniu statuetki? Czy to dla Państwa zamknięcie jakiegoś okresu działań, czy wręcz przeciwnie, zachęta do dalszych działań?

Zamknięcie… na pewno nie. Każda nagroda jest nobilitacją i motywuje do podejmowania kolejnych działań w dziedzinie edukacji i nie tylko. Jesteśmy obecnie na etapie realizacji programu wykorzystującego możliwości uczenia się w obszarze technicznym, organizacyjnym i technologicznym, od siebie nawzajem i uczenia się od innych. Nasze obecne programy edukacyjne i uruchomienie kształcenia dualnego w szkole branżowej I stopnia w zawodach ślusarz i elektryk to wyraz naszej odpowiedzialności za kwalifikacje i kompetencje naszej załogi. Mówi się, że człowiek uczy się przez całe życie, a biorąc pod uwagę życie organizacji, tu też sprawdza się doskonale zasada lifelong learning.

Jakie są najbliższe plany firmy, jeśli chodzi o działania z zakresu CSR?

W zakresie CSR-u, uwzględniając obszar edukacyjny, o którym tu mówimy, to oczywiście dalsza współpraca i kolejne pilotaże ze szkołami publicznymi i uczelniami wyższymi. Oprócz gwarancji zatrudnienia, również nagrody, jakie chcemy przyznawać za dobre wyniki w nauce, mają cel motywacji uczniów i społecznej odpowiedzialności z naszej strony, do zachęcania ich do uzyskiwania jak najlepszych wyników. Kolejnym działaniem jest organizacja konkursów promujących wiedzę pracowników i jednocześnie bezpieczeństwo pracy oraz zaangażowanie się w konkursy organizowane przez szkoły, uczelnie i jednostki naukowe, z którymi współpracujemy.

Najnowsze