19.7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca 2024

Koniecznie przeczytaj

PL.2012+ otrzymała tytuł w kategorii Wolontariat

Jakub Opara - prezes zarządu Spółki PL.2012+, operatora PGE NarodowegoPL.2012+ otrzymała tytuł w kategorii Wolontariat, za ofertę dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą wesprzeć wydarzeniaorganizowane na PGE Narodowym.

Jakub Opara – prezes zarządu Spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego

Czym dla Państwa firmy jest tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania? Czy ten tytuł w jakiś sposób nobilituje firmę?

Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania jest wyrazem docenienia naszych starań, za co ogromnie dziękuję. Cieszymy się, że zostaliśmy uznani za godny wzór do naśladowania dla innych polskich firm. Wierzymy, że prowadzenie działalności w oparciu o uniwersalne wartości ma ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki i dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni za wyróżnienie tym tytułem.

Co zmieniło się po odebraniu statuetki? Czy to dla Państwa zamknięcie jakiegoś okresu działań, czy wręcz przeciwnie, zachęta do dalszych działań?

PGE Narodowy jest miejscem szczególnym. Jest sportową, kulturową a także społeczną wizytówką Polski. To zobowiązuje. Mimo że otrzymaliśmy statuetkę, nie spoczywamy na laurach. Jesteśmy zdeterminowani, aby PGE Narodowy był otwarty na nowe formaty, zachowując przy tym swój narodowy charakter. Ten rok będzie dla nas szczególny, ponieważ oprócz gwiazd żużla, boksu zawodowego, meczu reprezentacji Polski i Pucharu Polski a także koncertów: Roztańczony PGE Narodowy, Eda Sheerana, The Rolling Stones, Beyonce i Jay’a Z na PGE Narodowym 10 listopada odbędzie się koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wierzymy, że dzięki tym wydarzeniom kolejny raz udowodnimy, że PGE Narodowy jest miejscem pozytywnej energii z ofertą dla całego społeczeństwa.

Jakie są najbliższe plany firmy, jeśli chodzi o działania z zakresu CSR?

Działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są bardzo ważnym elementem funkcjonowania spółki PL.2012+. Wydarzenia organizowane na terenie PGE Narodowego przyciągają społeczność lokalną i aktywizują do działania różne grupy społeczne. W stały krajobraz PGE Narodowego wpisali się amatorzy jazdy na rolkach, longboardach czy wrotkach, dla których organizowane są cykliczne zajęcia. Nie można zapomnieć o tym, że na PGE Narodowym organizowane są pikniki rodzinne o charakterze edukacyjnym, dedykowane zarówno najmłodszym, młodzieży jak i osobom starszym. Zalicza się do nich edukacja w zakresie pierwszej pomocy, działań charytatywnych, zajęć inżynieryjnych, czy szkoleń kształtujących kulturalne postawy kibicowskie. W tym roku kontynuujemy współpracę z naszymi stałymi partnerami społecznymi, rozpoczęliśmy też już kilka nowych inicjatyw, między innymi w zakresie zajęć fitness czy kolarskich. Cały czas pozyskujemy kolejnych partnerów, czemu służą ogłaszane kilka razy w roku zaproszenia do współpracy w ramach CSR.

 

Najnowsze