19.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja 2024

Koniecznie przeczytaj

Dentobus pod opieką Grupy LUX MED

Grupa LUX MED podpisała czteroletni kontrakt na realizację świadczeń stomatologicznych w dentobusie na terenie województwa podkarpackiego.

Dzięki mobilnemu, w pełni wyposażonemu w specjalistyczny sprzęt busowi oraz profesjonalnej obsłudze, będzie możliwe dotarcie z pomocą stomatologiczną do dzieci i młodzieży w miejscowościach, w których nie ma gabinetu dentystycznego.

Szacuje się, że ponad połowa trzylatków ma próchnicę. Wśród starszych dzieci problem jest znacznie większy, gdyż z próchnicą zmaga się blisko 90 proc. 18-latków. Mobilna poradnia stomatologiczna pomoże zdiagnozować stan uzębienia dzieci i młodzieży, zapewnieni niezbędną opiekę stomatologiczną, a także wesprze działania profilaktyczne – mówi Alicja Chowaniec-Prażuch, dyrektor stomatologii w Grupie LUX MED. Oficjalne przekazanie mobilnej poradni stomatologicznej pod opiekę specjalistów z Grupy LUX MED przez Urząd Wojewódzki odbyło się 15 czerwca 2018 r. Zakres świadczeń, z których będą mogły skorzystać dzieci jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. przegląd jamy ustnej, leczenie próchnicy, profilaktyczne zabezpieczenie bruzd lakiem szczelinowym, lakierowanie zębów, leczenie kanałowe, w tym również wykonanie zdjęcia RTG.

dentobus

– Bardzo się cieszę że rusza debtobus, ponieważ w szkołach mamy zlokalizowane tylko 73 gabinety dentystyczne i dostępność do dentysty jest zdecydowanie za mała. Powstają nowe gabinety dentystyczne w szkołach tam, gdzie jest to możliwe, a dentobus jest rozwiązaniem przede wszystkim dla małych szkół, gdzie nie będzie mógł powstać gabinet lub do których trudno dotrzeć – dodaje dyrektor NFZ w Rzeszowie Robert Bugaj.

/ar/

Najnowsze