20 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Wakacje zaczynają się w Modlinie

Pierwsze czartery

Już w wakacje na podwarszawskim lotnisku w Modlinie mogą pojawić się pierwsze stałe połączenia czarterowe. Przyszłość lotniska staje się pewniejsza, a to oznacza, że współpracą z portem są zainteresowane kolejne biura podróży.

Na najbliższym zgromadzeniu wspólników będą procedowane zmiany w umowie spółki, które pozwolą na objęcie nowych udziałów przez Mazowsze. Jednocześnie rozpoczął się proces wyboru firmy, która wykona test prywatnego inwestora, a którego wynik powinien być znany już w czerwcu. Dzięki temu lotnisko może otrzymać środki na inwestycje już w najbliższe wakacje. Ostatnie coraz lepsze informacje dotyczące przyszłości Modlina przełożyły się na większe zainteresowanie biur podróży. Już niedługo z podwarszawskiego lotniska mają zacząć latać klienci biura Itaka.

– Obecnie trwają ostatnie rozmowy z biurami podróży, jesteśmy na ostatniej prostej i możemy zapewnić, że już w te wakacje w naszym porcie pojawią się pierwsze regularne, stałe czartery, a już w kolejnym sezonie liczymy na wiele nowych połączeń czarterowych – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/ Modlin. – Jednocześnie przygotowujemy się do rozpoczęcia prac związanych z rozbudową naszego lotniska. Zgodnie z przyjętym bezpiecznym harmonogramem zakończenie pierwszego etapu rozbudowy planujemy na sezon zimowy 2020/2021. W marcu 2019 r. Port Lotniczy Warszawa/ Modlin odnotował 7,6 proc. wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do marca zeszłego roku. W całym pierwszym kwartale 2019 r. port obsłużył 718 635 pasażerów.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze