18.9 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca 2024

Spokój o pupila

Nie tylko pies i kot

Dobrze przygotowana polisa mieszkaniowa może także obejmować mieszkające z nami zwierzęta. Dotyczy to przede wszystkim psów i kotów, w przypadku których towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacą odszkodowanie za wypadek, leczenie czy śmierć. Ubezpieczyciele traktują zwierzęta zwykle jako ruchomości domowe, stąd też trzeba w ten sposób właśnie rozszerzyć polisę mieszkaniową.

Co ciekawe, taka polisa można objąć naszych pupili innych gatunków, choć dobrze jest, jeśli mieszkające z nami zwierzę pasuje do definicji zawartej w polisie ubezpieczeniowej. Ubezpieczeniu zaś z pewnością nie będą podlegać zwierzęta egzotyczne (zwłaszcza te uznawane za niebezpieczne dla ludzi, drapieżne i jadowite, zwłaszcza jeśli ich naturalne środowisko znajduje się poza terytorium Polski), agresywne psy (wykaz ras znajduje się w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji wydanym w 2003 r.), zwierzęta dzikie, przeznaczone na handel i wreszcie hodowlane, produkcyjne lub rekreacyjne (konie, bydło, trzoda chlewna, owce, kozy, drób, zwierzęta futerkowe).

Należy także pamiętać, że domowe zwierzęta obejmuje także rozszerzona umowa OC w życiu prywatnym. Wtedy możemy być pewni, że jeśli nasz pies czy kot wyrządził szkodę sąsiadowi, zostanie ona finansowo zrekompensowana przez ubezpieczyciela.

tp{source}Advertisement
{/source}

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze