23 C
Warszawa
sobota, 18 maja 2024

Jak wybrać ubezpieczenie dla domowego zwierzaka?

Tak szybko, jak tylko się da

Szukając najlepszego ubezpieczenia dla naszego pupila, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, których wczesne rozwiązanie może nas uchronić od poważnych kłopotów. Przede wszystkim należy ubezpieczyć zwierzę tak szybko, jak tylko się da i nie odkładać tej kwestii „na potem”. Choroba czy nieszczęśliwy wypadek może się bowiem zdarzyć każdej chwili.
Wybierając polisę, trzeba sprawdzić, czy kwota ubezpieczenia jest wystarczająca na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia, w przypadku hospitalizacji czy też leczenia weterynaryjnego. Koszty te mogą rosnąc, wraz z wiekiem naszego czworonożnego domownika.
Warto także uważnie przeczytać całą umowę, zwłaszcza to, co jest zapisane małym druczkiem. Trzeba się upewnić, czy polisa pokrywa koszty wizyt w placówce weterynaryjnej, a także koszty badań, leków, opatrunków, zabiegów, uśpienia czy kremacji. Trzeba przy tym pamiętać, że ubezpieczyciel jest zobowiązany do jasnego określenia, jakie wypadki są objęte rekompensatą w ramach wykupywanego ubezpieczenia.

tp{source}Advertisement

{/source}

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najnowsze