17.5 C
Warszawa
piątek, 14 czerwca 2024

Koniecznie przeczytaj

Pracownicy Huawei dla TOPR

Prawie 875 mln zł przekazali w tym roku Polacy na rzecz organizacji pożytku publicznego w ramach 1 proc. podatku – wynika z danych Ministerstwa Finansów. Ponad 650 pracowników polskiego biura Huawei w ramach zorganizowanej akcji postanowiło wesprzeć jeden podmiot: Fundację Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR.

Pracownicy Huawei dla TOPR

– Jako firma z branży technologicznej mamy pełną świadomość, jak istotną rolę w pracy pogotowia ratunkowego stanowią doskonała komunikacja, błyskawiczna i niezawodna łączność. Dlatego nasi pracownicy z pełnym przekonaniem i poczuciem słuszności sprawy przekazali swój 1 proc. podatku Fundacji TOPR – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.
– Żywimy nadzieję, że fundusze przekazane przez pracowników Huawei Polska przyniosą Fundacji możliwość unowocześnienia wyposażenia, co będzie miało przełożenie na zwiększenie bezpieczeństwa oraz na poprawę warunków pracy ratowników TOPR. Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR powstała w 1990 r. i jej działalność finansowana jest m.in. z kwot przekazywanych w ramach 1 proc. – Cieszymy się, że firma Huawei dostrzegła istotę i wagę naszej pracy i że zdecydowała się podjąć działania celem przekazania przez pracowników Huawei 1 proc. podatku na rzecz naszej Fundacji, a więc na rzecz ratownictwa górskiego w Tatrach. Skuteczne, profesjonalne ratownictwo byłoby niemożliwe bez odpowiedniego zaplecza finansowego – powiedział Bolesław Pietrzyk, wiceprezes Zarządu Fundacji.

– Ratownictwo w Tatrach z użyciem nowoczesnego sprzętu jest ważne nie tylko dla ludzi, dla których górskie pasje stanowią ważny element życia, ale również tych, którzy odwiedzają je od czasu do czasu. Dlatego tym bardziej dziękujemy. Gościem specjalnym spotkania podsumowującego akcję był Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski, który jako pierwszy człowiek na świecie zjechał ze szczytu K2 bez odpinania nart. W swoim wystąpieniu mocny nacisk położył na istotność szybkiej komunikacji w górach, możliwej przede wszystkim dzięki nowym technologiom. – Podczas każdej wyprawy kluczowym aspektem jest bezpieczeństwo, które dosyć mocno wiąże się oczywiście z rozsądkiem i zachowaniem zimnej krwi, ale również z nowymi technologiami. Skuteczność ich zastosowania mocno odczułem podczas wyprawy na K2, gdzie np. dron sterowany przez brata nie tylko dokumentował cały mój zjazd, ale także był w stanie przetransportować potrzebne środki medyczne do obozu III położonego na wysokości 6900 m n.p.m. – powiedział Bargiel, który jest też czynnym ratownikiem górskim TOPR.

– Możliwość komunikacji w realnym czasie daje poczucie bezpieczeństwa, a także minimalizuje ryzyko nieprzewidzianych wydarzeń. Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania zarówno akcji na rzecz Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR, jak i innych działań realizowanych przez Huawei w ramach polityki społecznego zaangażowania firmy. Firma Huawei od 2014 r. współpracuje w Polsce z uczelniami, realizując m.in. programy Seeds for the Future, One Th ousand Dreams oraz konkurs ICT Competition. Ponadto angażuje się w wydarzenia mające na celu budowanie społeczeństwa cyfrowego, jak np. Festiwal Cyfryzacji czy seminaria organizowane przez Fundację Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych. MR

Najnowsze